Najlepsi żołnierze - sportowcy mobilizują dzieci i młodzież do ćwiczeń

  • 11.01.2021, 11:29
  • Małgorzata Kryk
Najlepsi żołnierze - sportowcy mobilizują dzieci i młodzież do ćwiczeń
Ze względu na ograniczenia związane z pandemią tegoroczne ferie wyglądają zupełnie inaczej jak w latach poprzednich.

Bowiem dla osób które zawodowo nie uprawiają sportu nie działają żadne obiekty sportowe jak: lodowiska, baseny, boiska piłkarskie, hale tenisowe, siłownie, stoki narciarskie oraz obiekty kulturalne jak kina czy muzea. Dzieci i młodzież większość czasu wolnego w czasie ferii spędza w domu, a niektóre na półkoloniach. Do zajęć przed komputerami zachęcają żołnierze-sportowcy w ramach zajęć ph. "Ferie online - ćwicz z nami". W czasie przerwy zimowej w nauce do aktywności fizycznej zachęcają najlepsi zawodnicy polskiego wojska razem ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi. 30-minutowe ćwiczenia odbywają się od poniedziałku do piątku przez całe ferie. Transmisje będzie można śledzić na facebookowym profilu MON, a także na kontach sportowców uczestniczących w akcji. [kliknij tutaj]

Akcja "Ferie online - ćwicz z nami" transmitowana jest od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 10.30.

 

Akcja "Ferie online - ćwicz z nami" to kolejna taka inicjatywa wojskowych sportowców. Wiosną ubiegłego roku, w czasie narodowej kwarantanny, żołnierze zachęcali także do uprawiania aktywności fizycznej w domowym zaciszu.


Szczegółowy harmonogram „Wojskowych Ferii online”:

W poniedziałek (4.01.) zajęcia poprowadzili szer. Mateusz Bernatek, srebrny medalista Mistrzostw Świata 2017 w zapasach w stylu klasycznym i Andrzej Supron prezes Polskiego Związku Zapaśniczego, srebrny medalista IO Moskwa 1980.

We wtorek (5.01.) zajęcia poprowadzili st. szer. Marika Popowicz uczestniczka IO Londyn 2012 i Rio de Janeiro 2016, dwukrotna brązowa medalistka Mistrzostw Europy 2010, 2012 w biegu sztafetowym 4x100m i st. sierż. rez. Sebastian Chmara dwukrotny Halowy Mistrz Świata Walencja 1998 i Moebashi 1999.

W środę (6.01.) zajęcia poprowadzili szer. Alicja Tchórz Mistrzyni Europy 2019 na krótkim basenie, uczestniczka IO Londyn 2012 i Rio de Janeiro 2016 oraz Paweł Rańda, srebrny medalista IO Pekin 2008 w wioślarstwie (czwórka bez sternika wagi lekkiej).

W czwartek (7.01.) zajęcia poprowadziły kpr. Karolina Kowalczyk drużynowa Mistrzyni Świata 2014 w strzelectwie na 300 m i Renata Mauer-Różańska, Mistrzyni Olimpijska Atlanta 1996 i Sydney 2000 w strzelectwie oraz brązowa medalistka IO Atlanta 1996.

W piątek (8.01.) zajęcia poprowadził Tomasz Majewski dwukrotny złoty medalista IO Pekin 2008 i Londyn 2012 w pchnięciu kulą.

W poniedziałek (11.01.) zajęcia prowadzili ppor. Krystyna Guzik trzykrotna medalistka Mistrzostw Świata w biathlonie, uczestniczka IO 2006, 2010, 2014, 2018 i szer. rez. Grzegorz Guzik brązowy medalista Mistrzostw Europy w super-mikście.

We wtorek (12.01.) zajęcia poprowadzą zapaśnicy: st. chor. sztab. rez. Józef Tracz, trzykrotny medalista olimpijski: srebrny IO Barcelona 1992, brązowy IO Seul 1988 i Atlanta 1996 oraz st. szer. Michał Tracz, dwukrotny medalista Wojskowych Mistrzostw Świata w zapasach w stylu klasycznym, a także st. szer. Dawid Klimek, dwukrotny Mistrz Europy Kadetów w zapasach w stylu klasycznym.

W środę (13.01.) zajęcia poprowadzą kpr. rez. Damian Janikowski, brązowy medalista IO Londyn 2012 w zapasach w stylu klasycznym, zawodnik MMA oraz st. szer. Agnieszka Wieszczek-Kordus, brązowa medalistka IO Pekin 2008 w zapasach.

W czwartek (14.01.) zajęcia poprowadzi kpr. Marcin Lewandowski, brązowy medalista Mistrzostw Świata 2019 w biegu na 1500 m, trzykrotny medalista Mistrzostw Europy, uczestnik IO.

W piątek (15.01.) zajęcia poprowadzą szer. Radosław Kawęcki, trzykrotny Mistrz Świata 2012, 2014 i 2016 na krótkim basenie na dystansie 200 m stylem grzbietowym i Otylia Jędrzejczak Mistrzyni Olimpijska Ateny 2004 na 200 m stylem motylkowym oraz dwukrotna srebrna medalistka IO.

W Krynicach powstanie bisko

Gmina Krynice ogłosiła przetarg na budowę boiska piłkarskiego przy miejscowej szkole, gdzie nie ma boiska.

Dotychczasowe zajęcia wychowania fizycznego i zawody sportowe odbywały się na gminnym obiekcie, który znajduje się przy drodze krajowej numer 17.
 

Nowe boisko to przede wszystkim: droga umożliwiająca dojazd do obiektu oraz drenaż, piłkochwyty oraz oświetlenie, umożliwiające grę zawodnikom po zmierzchu,

Nowe boisko przy miejscowej szkole ma być wykonane do 31 sierpnia.
 

Zainteresowane firmy mogą składać oferty przetargowe do 15 stycznia, a nowy obiekt ma być gotowy na koniec wakacji.

Po tym terminie okaże się jaki będzie koszt inwestycji,

Miejscowy samorząd na cel budowy boiska tylko część środków, a resztę sumy pokryje dotacją z ministerstwa sportu.

W ramach "Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej - Sportowa Polska" Gmina Krynice ma otrzymać ponad 360 tysięcy złotych.

 
 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe