Sukcesy narciarzy podczas Pucharu Grupy Azoty

  • 12.01.2021, 08:30 (aktualizacja 12.01.2021, 11:43)
  • Małgorzata Kryk
W Zakopanem w pierwszym dniu (06.01) podczas II edycji zawodów NPRBN o Puchar Grupy Azoty najlepsi w Polsce do rywalizacji stanęli najlepsi narciarze, którzy zaprezentowali umijętnosci techniki jazdy narciarskiej w ośmiu konkurencjach stylem klasycznym.

Trasa zawodów COS Zakopane była bardzo dobrze przygotowana, ale warunki z powodu padającego śniegu były bardzo trudne. W tomaszowskiej ekipie MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski najlepiej zaprezentowali się medaliści. Konkurencje open kobiet na 5 km wygrała Monika Skinder, która okazałą się też najlepszą w kategorii juniorek o Puchar Grupy Azoty. W kategorii młodzik bezkonkurencyjny był Szymon Bełz, który zdobył złoto. Bardzo dobrze zaprezntowali się chłopcy młodsi, bo złoto zdobył Jan Żółkiewski, a brązowy medal Damian Muca. Oprócz medalistów dobre biegi w czołówce swoich kategorii mieli :
- Anna Berezecka (5 m open i 4 m w juniorkach),
- Bartosz Cielniak (6 open i 5 miejsce w juniorach),
- Emil Koper (junior młodszy 5 m),
- Karolina Kuć (5 m).
- Weronika Juzeluk (8 m. w młodziczkach),
- Bartosz Kita (5 m),
- Maciej Dubas (8 m w kategorii młodzik),
- Julia Danielkiewicz (6 m w dziewczynkach).


W drugim dniu (07.01) zawodów II edycji Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich PZN o Puchar grupy Azoty najlepsi w Polsce narciarze rywalizowali na dystansach ze startu interwałowego stylem dowolnym.

Medalistami z klubu MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski w tym dniu zostali:
- w kategorii młodzik złoty medal zdobył Szymon Bełz,
- w kategorii junior srebrny medal zdobył Bartosz Cielniak (3 miejsce open w biegu juniorów i seniorów),
- w kategorii dzieci srebrny medal zdobył Damian Muca,
- w kategorii juniorek brązowy medal przypadł Monice Skinder .

Wysokie czwarte lokaty w kategorii junior młodszy zdobył Emil Koper, a w kategorii juniorek Anna Berezecka. W czołówce na piątych miejscu zameldowali się młodzicy Bartosz Kita i Karolina Kuć .


W klasyfikacji klubów po czterech biegach tegorocznego Pucharu Grupy Azoty grupa MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski jest na prowadzeniu. W tej prestiżowej klasyfikacji Polskiego Związku Narciarskiego klub broni po raz 12. z rzędu tytułu najlepszego.

Po czterech startach (5-6.12.200 i 6-7.01.2021) w Zakopanem klub zgromadził 2147,0 pkt i o 624 pkt wyprzedza NKS Trójwieś Beskidzka . Na trzecim miejscu jest UKS Regle Kościelisko z dorobkiem 1478,0 pkt.

W klasyfikacjach generalnych po czterech startach w pierwszych nagradzanych trójkach mamy czterech zawodników :
- w juniorach na 2 miejscu Michał Gumieniak,
- w juniorach młodszych na 3 miejscu Emil Koper,
- w młodzikach 2 miejsce Szymon Bełz i 3 miejsce Bartosz Kita,
- w chłopcach 2 miejsce Damian Muca, a 3 miejsce Antoni Żółkiewski .


Blisko podium są:
- w kategorii młodziczek Karolina Kuć – 4 miejsce,
- w dziewczynkach Julia Danielkiewicz 4 miejsce .

Wyniki klasyfikacji generalnych po czterech startach dostępne są na stronie kliknij
MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski weźmie udział w kolejnych zawodach na trasach w Zakopanem w dn. 23-24.01. podczas Mistrzostw Polski Seniorów.

Kolejne starty zaplanowano w Tomaszowie Lubelskim w dn. 13-14.02,. ale wszystko zależy od przygotowania trasy do tych zawodów.

Kolejnymi zawodami centralnymi będą Mistrzostwa Polski Seniorów w dniach 22-24.01.2021 w połączeniu z trzecią edycją Pucharu Grupy Azoty w Zakopanem.

Wyniki galeria na stronie kliknij

Małgorzata Kryk

Załączone pliki do pobrania (1)

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe