Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej staną przed sądem

  • 13.01.2021, 09:35
  • Małgorzata Zaręba
Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej staną przed sądem Straż graniczna
Do Sądu Okręgowego w Lublinie, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Hrubieszowie wpłynął akt oskarżenia w sprawie obywateli Polski.

Zatrzymani mężczyźni brali udział w zorganizowanej grupie przestępczej. O szczegółach zatrzymania członków grupy informuje porucznik SG Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta NOSG.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Czym zajmowali się członkowie grupy informuje porucznik Dariusz Sienicki.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W stosunku do 5 obywateli Polski Sąd Rejonowy w Hrubieszowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Postępowanie przygotowawcze zostało zakończone skierowaniem przez Prokuraturę Rejonową w Hrubieszowie do Sądu Okręgowego w Lublinie aktu oskarżenia wobec 10 osób o czyny z art. 258 § 1 i 3 kk, art. 54 § 1 i 2 kks w zb. z art. 86 § 1 i 3 kks w zb. z art. 63 § 2 i 6 kks w zw. z art.7 § 1 kks w zw. z art. 6 § 2 kks w zw. art. 37 § 1 pkt.  5 kks i inne. Osoba, u której znaleziono narkotyki została także oskarżona o czyn z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Warto dodać, iż ustalenia poczynione w trakcie śledztwa pozwoliły na wyłączenie części materiałów do odrębnego rozpoznania, z uwagi na możliwość popełnienia przez część z podejrzanych przestępstw polegających na wyłudzaniu kredytów.

 

 

 

 

 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe