Serce w Zwierzyńcu

  • 13.01.2021, 15:44
  • Joanna Ferens
Serce w Zwierzyńcu
Gmina Zwierzyniec dołącza do samorządów, które angażują się w pomoc chorym, zbierając kolorowe korki. Właśnie kupiła specjalny pojemnik w kształcie serca na plastikowe nakrętki, które będą sprzedawane, a dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

Pierwszy pojemnik stanął we wtorek, 12 stycznia u zbiegu ulic Rynek i Partyzantów, ale autorzy pomysłu deklarują, że jeśli zajdzie taka potrzebna pojawią się kolejne.

"Nakrętkowe serce" jest dostępne całą dobę. To, co zostanie w nim zebrane będzie przekazane do recyklingu, a pieniądze trafią na pomoc potrzebującym. Konkretna osoba, która otrzyma taką pomoc, jeszcze nie została wybrana, a ewentualne propozycje można zgłaszać do urzędu miejskiego.

Takie wsparcie nic nie kosztuje. Wystarczy przed wyrzuceniem pustej butelki odkręcić nakrętkę, a po uzbieraniu większej ilości korków, wrzucić je do "serduszka". W ten sposób nie tylko można pomóc potrzebującym, ale również zadbać o środowisko. Korki są bowiem przetwarzane, ale by pomoc była skuteczna potrzebne są duże ilości surowca. Przykładowo na sfinansowanie zakupu specjalistycznego wózka inwalidzkiego potrzeba około 5 ton nakrętek.

/Inf. nadesłana/

Joanna Ferens

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe