Niezwykłe rody Zamojszczyzny

  • 18.01.2021, 10:45
  • Łukasz Kot
Niezwykłe rody Zamojszczyzny Łukasz Kot
Audycja z cyklu Leśne Radio

W najnowszej audycji z cyklu Leśne Radio Łukasz Kot wybrał się do Nadleśnictwa Mircze podążając szlakiem ciekawych i zasłużonych dla tej ziemi i Polski niezwykłych rodów i postaci. Z miejscowością Sahryń związana jest ród Laurysiewiczów o którym opowiada Jerzy Mączka – starszy strażnik leśny w Nadleśnictwie Mircze.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na cmentarzu w Oszczowie znajduje się grób Tytusa Wojciechowskiego który był właścicielem majątku i cukrowni w Poturzynie oraz bliskim przyjacielem Fryderyka Chopina który odwiedził go latem 1830 roku.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na cmentarzu w Oszczowie znajduje się rodzinny grób Świeżawskich byłych właścicieli Dołhobyczowa - podkreśla Krzysztof Krupa zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Mircze

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji o niezwykłych rodach Zamojszczyzny w audycji Łukasza Kota na stronie www.radiozamosc.pl w zakładce Leśne Radio.

Łukasz Kot

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe