Korupcja na granicy

  • 19.01.2021, 09:52
  • Małgorzata Kryk
Korupcja na granicy
Nie powiodła się próba skorumpowania funkcjonariusza z Nadbużańskiego Oddziału SG wykonującego zadania służbowe.

W dniu 14 stycznia funkcjonariusz Straży Granicznej z Placówki w Dorohusku, w trakcie wykonywania czynności służbowych, zatrzymał 33 – letniego ob. Ukrainy, który proponował mu pieniądze w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Podróżny, który chciał wjechać do Polski samochodem osobowym popełnił wykroczenie drogowe.

W zamian za odstąpienie od konsekwencji prawnych w postaci mandatu karnego, mężczyzna zaproponował mundurowemu banknot o nominale 50 euro. Funkcjonariusz, poinformował mężczyznę, iż zostaje on zatrzymany, a o próbie korupcji powiadomił swoich przełożonych. Mężczyźnie postawiono zarzut popełnienia przestępstwa karnego. Za próbę korupcji funkcjonariusza grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe