Depresja covidowa

  • 20.01.2021, 14:15
  • Anna Niderla-Kudach
Depresja covidowa Pixabay.com
Długotrwałego smutku nie należy lekceważyć.

Od 11 miesięcy musimy izolować się w domach, pracujemy zdalnie, uczymy się zdalnie, nie spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi, coraz więcej osób - starszych i młodszych - nie wytrzymuje psychicznie przedłużającego się napięcia covidowego. Pojawia się samotność, strach, depresja. Wiele osób potrzebuje pomocy.

Pandemia COVID-19 i wprowadzany w związku z nią lockdown oraz ograniczenie kontaktów międzyludzkich może spowodować wzrost stanów nerwicowych i depresyjnych – mówi Ewa Więckowska, psycholog.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przedłużające się napięcie i stres może mieć skutki psychiczne, ale również somatyczne w postaci choroby.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nie wolno lekceważyć symptomów pojawiającej się depresji. Należy udać się z nimi do specjalisty - psychologa lub psychiatry.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nieleczona depresja może skutkować podjęciem prób samobójczych.

 

Anna Niderla-Kudach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe