Marcin Nowak, dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu

  • 20.01.2021, 14:30 (aktualizacja 20.01.2021, 15:09)
  • Małgorzata Zaręba
Marcin Nowak, dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu

W 2020 roku na terenie naszego miasta zamojski Zarząd dróg Grodzkich zrealizował wiele inwestycji drogowych, których głównym celem była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz kierowców.

W audycji „Rozmowa dnia” usłyszymy o remontach, które zostały wykonane na terenie Miasta Zamość. Wykonano kolejny, bo drugi etap przebudowy tej ulicy Kilińskiego. Natomiast w ramach Budżetu Obywatelskiego na zamojskich osiedlach remonty zostały przeprowadzone na jezdniach, chodnikach i parkingach. Dużą inwestycją, gdzie poprawiły się warunki drogowe do Lublina i stolicy oraz zwiększyło się bezpieczeństwo była także przebudowa ul. Lubelskiej. U zbiegu ulic: Lubelska, Piłsudskiego, Wiejska i Wojska Polskiego przekształcono istniejące skrzyżowanie w rondo. Z rozmowy dowiemy się jakie prace w zakresie płynności ruchu zostały tam wykonane.

W celu upłynnienia ruchu w mieście na rondzie Honorowych Dawców Krwi u zbiegu ulic: Legionów Wyszyńskiego, Hrubieszowskiej i Jana Pawła II zmieniono organizację ruchu, a na skrzyżowaniu przy szkole Podstawowej Nr 7 u zbiegu ulic : Żdanowskiej, Krysińskiego i Sienkiewicza zbudowano mieniono.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Zamościu raz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w newralgicznych miejscach, gdzie dochodziło do wypadków powstały nowoczesne przejścia dla pieszych. W rozmowie Marcin Nowak zdradzi, gdzie zlokalizowane są takie przejścia i co poprawiło się w kierunku lepszej widoczności pieszych.
 

W 2021 roku wiele inwestycji drogowych jest kontynuowanych. Na zamojskiej Starówce firma Strabag prowadzi remonty na Placach Stefanidesa i Wolności oraz ulicy Łukasińskiego. Obecnie ruch kołowy i pieszy w tych miejscach jest utrudniony. Z rozmowy dowiemy się jakie prace w najbliższym czasie zostaną przeprowadzone i co zmieni się w miejscach, gdzie prowadzone są aktualne remonty.

W tym roku przebudowane będzie także największe skrzyżowanie w Zamościu u zbiegu ulic: Sadowej, Piłsudskiego i Peowiaków. Także przy II Liceum Ogólnokształcącym powstanie rondo, ale tę inwestycję zaplanowano na 2022 rok. Natomiast w tym roku zrealizowane będą dla naszego miasta dwie ważne inwestycje.

Wyremontowany będzie odcinek od ul. Dzieci Zamojszczyzny wzdłuż ZOO, wraz z odcinkiem ul. Męczenników Rotundy do przejazdu kolejowego. Z kolei od Al. 1 Maja do granicy miasta przy ul. Szczebrzeskiej zostanie przeorganizowany ruch: powstaną nowe ronda, zatoki do kontroli ruchu oraz nowe ścieżki pieszo- rowerowe.

W rozmowie z Marcinem Nowakiem usłyszymy również o płatnych i bezpłatnych parkingach oraz o możliwości zakupu kart abonamentowych dla mieszkańców Starówki.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe