Murale ku czci Żołnierzy Wyklętych

  • 20.01.2021, 14:26 (aktualizacja 20.01.2021, 14:35)
  • Anna Niderla-Kudach
Murale ku czci Żołnierzy Wyklętych Mural w Zamościu, fot. Fundacja im. Kazimierza Wielkiego
3 murale zdobią ściany zakładów karnych w Zamościu, Opolu Lubelskim i Lublinie.

Fundacja im. Kazimierza Wielkiego stworzyła 3 murale na ścianach zakładów karnych w Opolu Lubelskim, Lublinie i Zamościu. Są one częścią projektu resocjalizacyjnego – mówi Karol Wołek Prezes Fundacji im. Kazimierza Wielkiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Poprzez pokazywanie przykładów osób oddanych Ojczyźnie chcieliśmy wzbudzić w osadzonych poczucie uczuć i więzi patriotycznych – podkreśla autor projektu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Najbardziej widoczny rezultat projektu to murale, które można oglądać na ścianach zakładów karnych w Opolu Lubelskim, Lublinie i Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Drugi pod względem wielkości to mural na murze Aresztu Śledczego w Lublinie, który składa się z 11 malunków, o łącznej powierzchni ok. 100 m2. Przedstawiają one Zamek Lubelski z okresu pełnienia przez niego funkcji największego sowieckiego więzienia na Lubelszczyźnie oraz 10 postaci oficerów podziemnego Wojska Polskiego walczących na Lubelszczyźnie zarówno z okupantem niemieckim jak i sowieckim. Trzeci mural umiejscowiony jest na murze Oddziału Zewnętrznego Zakładu Karnego w Zamościu przy ul. Hrubieszowskiej i ma powierzchnię ok. 60 m2, składa się z 8 malowideł.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Projekt był finansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Anna Niderla-Kudach

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe