Zbliża się Niedziela Słowa Bożego

  • 21.01.2021, 08:01 (aktualizacja 22.01.2021, 12:25)
  • Joanna Mazurek
Zbliża się Niedziela Słowa Bożego źródło: pixabay.com
W najbliższą niedzielę, 24 stycznia będziemy obchodzić Niedzielę Słowa Bożego. Przypomnijmy, że ustanowiona została ona 30 września 2019 r. Listem apostolskim w formie motu proprio papieża Franciszka „Aperuit illis”, a jej obchodzenie wyznaczono na każdą 3. niedzielę okresu zwykłego w ciągu roku.

Genezę tego dnia wyjaśnia ks. dr Sławomir Korona, biblista i wicemoderator Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jesteśmy Kościołem, który zwraca swoje oczy ku Chrystusowi, ku Jego dziełu i z Jego przebitego boku rodzi się Kościół, ale jednocześnie zostawił nam tę pamiątkę i uobecnienie Siebie w postaci Pisma Świętego – podkreśla biblista.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej na temat Niedzieli Słowa Bożego i roli lektury Pisma Świętego w naszym życiu usłyszą Państwo w audycji „Rozmowa dnia” w piątek 22 stycznia, o godz. 8.40 i 15.40. Można jej będzie również wysłuchać na stronie internetowej naszej rozgłośni.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe