Trwają remonty na Starówce

  • 21.01.2021, 10:51 (aktualizacja 21.01.2021, 11:02)
  • Małgorzata Zaręba
Trwają remonty na Starówce
Na zamojskiej Starówce na Placach Wolności i Stefanidesa oraz ulicy Łukasińskiego prowadzone są prace remontowe. Od szkoły Ekonomik do ronda w pobliżu Kościoła Świętej Katarzyny ruch jest całkowicie zamknięty. Tak, wiec mieszkańcy Starówki oraz inni kierowcy, którzy na co dzień korzystają z własnych samochodów na teren zespołu Staromiejskiego mogą wjechać od ul. Okopowej przy Urzędzie pracy oraz od ul. Kolegiackiej przy Katedrze.

Przebudowa ulicy Łukasińskiego była planowana na wiosnę tego roku, ale wykonawca zadania (firma STRABAG) uznał, że jest w stanie rozpocząć przebudowę wcześniej. Dzięki temu skróci się czas realizacji całej inwestycji. Co zmieni się po zakończonym remoncie informuje Marcin Nowak, dyrektor zamojskiego Zarządu Dróg Grodzkich.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Piesi i kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Z uwagi na prowadzone prace remontowe rozstawione są bariery, a ruch drogowy kierowany jest objazdami. Z użytkowania wyłączone zostały także parkingi na Placach Stefanidesa i Wolności oraz przy Nadszańcu. Kierowcy, którzy chcą pozostawić swoje auta w pobliżu Starówki mogą skorzystać z płatnych i bezpłatnych parkingów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ile zapłacimy za płatny postój i wykupienie karty abonamentowej, z której korzystać mogą mieszkańcy Starówki?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zgodnie z realizowanym projektem ruch samochodowy, który wróci po remoncie na ul. Łukasińskiego będzie spowolniony. Natomiast ruch pieszy i rowerowy będą traktowane priorytetowo,

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe