ZUS rozpoczyna wysyłkę PIT-ów

  • 21.01.2021, 16:59 (aktualizacja 21.01.2021, 17:05)
  • Joanna Ferens
ZUS rozpoczyna wysyłkę PIT-ów
Na przełomie stycznia i lutego Zakład Ubezpieczeń Społecznych wyśle swoim klientom deklaracje podatkowe za 2020 rok. Formularze trafią do osób, które w ubiegłym roku chociaż raz pobrały świadczenie z ZUS, np. emeryturę, rentę lub zasiłek.

O szczegółach informuje rzecznik ZUS w województwie lubelskim, Małgorzata Korba:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Prawie wszyscy pozostali otrzymają z ZUS informację o dochodach, czyli PIT-11A. ponadto każdy emeryt i rencista może przekazać 1% na cele charytatywne:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dla osób, które nie miały dodatkowych dochodów poza świadczeniem z ZUS i nie zamierzają odliczyć żadnych ulg podatkowych, PIT-40A jest gotowym rozliczeniem podatku. Pozostali powinni potraktować ten formularz tak samo, jak informację o dochodach.

Więcej informacji o wysyłce PIT-ów z ZUS: TUTAJ

Joanna Ferens

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe