Biłgoraj. Stypendia Marszałka dla uczniów ONZ-etu

  • 23.01.2021, 12:31
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Stypendia Marszałka dla uczniów ONZ-etu
Podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju otrzymali stypendia Marszałka Województwa Lubelskiego.

Alicja Pieczykolan i Piotr Łaba zostali uhonorowani stypendiami w ramach programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2020-2021” realizowanego przez Województwo Lubelskie, współfinansowanego przez Unię Europejską.

Alicja w roku szkolnym 2019/2020 uzyskała tytuł laureata Konkursu matematycznego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty, natomiast Piotr Łaba został finalistą LXXI Olimpiady Matematycznej, finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z matematyki, finalistą LXIX Olimpiady Fizycznej, uzyskał bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2020”, wziął udział w zawodach II stopnia LXVI Olimpiady Chemicznej, a także reprezentował Polskę w zawodach międzynarodowych Baltic Way, które odbyły się w Reykjaviku.

Stypendia Marszałka Województwa Lubelskiego otrzymało 501 uczniów szczególnie uzdolnionych z przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, matematyki lub przedsiębiorczości. Otrzymane pieniądze młodzi ludzie mogą przeznaczyć na wyjazdy edukacyjne, sprzęt komputerowy oraz zakup książek i pomocy dydaktycznych.

/Inf. nadesłana. I LO im. ONZ

 

Joanna Ferens

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe