Tarnogród. Poświęcenie sztandaru Rolników Indywidualnych „Solidarność”

  • 23.01.2021, 12:37 (aktualizacja 23.01.2021, 12:39)
  • Joanna Ferens
Tarnogród. Poświęcenie sztandaru Rolników Indywidualnych „Solidarność”
W niedzielę, 17 stycznia podczas mszy św. o godz.11.00 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Tarnogrodzie z inicjatywy Przewodniczącego Lubelskiej Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „Solidarność” Tomasza Obszańskiego został poświęcony sztandar NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność Ziemi Lubelskiej”.

Uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej przewodniczył i sztandar poświęcił Diecezjalny Duszpasterz Rolników ks.kan. Józef Bednarski. Homilię okolicznościową wygłosił ks. prof. Tadeusz Guz. W koncelebrze uczestniczył proboszcz parafii pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Tarnogrodzie – dziekan Dekanatu Tarnogród ks. kanonik Jerzy Tworek.

NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

Związek działa na rzecz ochrony własności, praw i interesów ekonomicznych i socjalnych swoich członków i ich rodzin oraz na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego wsi i rolnictwa, bez względu na formę prowadzonej działalności a w szczególności: dąży do pełnego zagwarantowania własności prywatnej oraz trwałych perspektyw dla rodzinnych gospodarstw rolnych; działa na rzecz zapewnienia właściwego poziomu opłacalności produkcji rolniczej i warunków jej rozwoju z uwzględnieniem kosztów produkcji, cen rolnych, kredytów i podatków; kultywuje i rozwija etykę zawodową producentów żywności oraz solidarność między rolnikami oraz wychowuje w duchu służby Ojczyźnie w myśl hasła „Bóg, Honor, Ojczyzna”.

/Inf. nadesłana/

Joanna Ferens

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe