Wirtualny bieg "Mamy serce w jednym rytmie"

  • 25.01.2021, 11:50 (aktualizacja 25.01.2021, 12:35)
  • Małgorzata Zaręba
Wirtualny bieg "Mamy serce w jednym rytmie"
W miesiącu lutym świętować będziemy Dzień Zakochanych, Walentynki. Dzień 14 lutego kojarzymy z sercem i słusznie, bo w tym wlanie dniu obchodzić będziemy także Światowy Dzień Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca. Wszyscy, którzy chciałyby pomoc osobom z wrodzonymi serca mogą je wesprzeć, biorąc udział w biegu. pn "Mamy serce w jednym rytmie".

To właśnie dzięki wysiłkowi fizycznemu jak: marsz z kijami nordic walking, bieg, jazda na rowerze, czy pływanie nasze serce jest zdrowsze, a my sami czujemy się lepiej. Aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na nasze zdrowie ponieważ krew jest aktywnie przepompowywana do serca, co zwiększa sprawność skurczową i rozkurczową serca jako pompy. Dzięki temu dochodzi do zmniejszenia napięcia i poprawy przepływu w naczyniach krwionośnych, co reguluje ciśnienie tętnicze. Serce lubi wysiłek dynamiczny, a my dbając o własne zdrowie możemy pomóc także innym biorąc udział w wirtualnym biegu, który zaplanowano w dn.13-14 lutego na dystansach: 700, 7000 i 70000 metrów. Organizatorem biegu jest Fundacja Mamy Serce, która zajmuje się pomocą tym, którzy każdego dnia walczą o odzyskanie spokojnego zdrowego rytmu serca.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Jaki jest główny cel biegu?
loadingŁaduję odtwarzacz...


Bieg adresowany jest do wszystkich.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Dystanse biegowe nie są przypadkowe.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Krystyna Kornacka dodała, że dystanse można pokonać indywidualnie, z rodziną lub zespołowo.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Zapisy można zgłaszać elektronicznie do 10 lutego , a przebyty dystans można przebiec za pomocą dowolnej aplikacji. Wyniki pokonanego dystansu należy przesłać za pomocą zdjęcia.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Bieg zaplanowano w dn.13-14 lutego na wybranym przez siebie dystansie, a każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal.
loadingŁaduję odtwarzacz...


14 luty to Światowy Dzień Wiedzy o Wadach Serca. Poprzez bieg i inne aktywności fizyczne propagujmy, więc zdrowy styl życia.


Szczegóły na temat biegu [kliknij]
 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe