100-lecie istnienia Książnicy Zamojskiej

  • 26.01.2021, 12:14
  • Justyna Przeszło
100-lecie istnienia Książnicy Zamojskiej
W tym roku obchodzone jest 100-lecie istnienia Książnicy Zamojskiej.

Z tej okazji na cały bieżący rok zaplanowano szereg różnych wydarzeń, które będą finansowane z  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kulisy jubileuszu odsłania Piotr Bartnik, dyrektor Książnicy Zamojskiej.

Wejście w jubileusz stulecia Książnicy Zamojskiej rozpocznie się na przełomie stycznia i lutego głośnym czytaniem w przestrzeni miejskiej.

Już w ubiegłym roku– z zachowaniem reżimu sanitarnego – Książnica Zamojska rozpoczęła przygotowania do obchodów jubileuszowych. W ramach Biblioteki Stulecia wydano dotychczas dwie publikacje.

W planach jest także publikacja kalendarza na bieżący rok. Na 365 kartach prezentowane będą wydarzenia lub postacie literackie związane z Zamościem. Dodatkowo zaplanowane jest również wydawnictwo jubileuszowe, którym pracownicy Książnicy Zamojskiej podkreślą rolę biblioteki dla społeczności lokalnej. Zwieńczeniem jubileuszu 100-lecia istnienia Książnicy Zamojskiej będzie otwarcie filii bibliotecznej nr 6 na ul. Prusa.

Justyna Przeszło

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe