Analiza bezpieczeństwa ruchu drogowego w Zamościu

  • 26.01.2021, 12:26 (aktualizacja 26.01.2021, 13:15)
  • Małgorzata Zaręba
Analiza bezpieczeństwa ruchu drogowego w Zamościu
Wspólne działania zamojskiego Zarządu Dróg grodzkich, Komendy Miejskiej Policji w Zamościu oraz zamojskiego Wojewódzkiego Ośrodka ruchu Drogowego mają na celu poprawę bezpieczeństwa infrastruktury drogowej w mieście. Chodzi głownie o ronda, skrzyżowania, ciągi pieszo – rowerowe oraz przejścia dla pieszych.

W tym celu w 2020 roku w Zamościu, gdzie dochodziło do zdarzeń drogowych, w miejscach niebezpiecznych zmieniano organizację ruchu, przekształcono skrzyżowania w ronda, doświetlono miejsca słabo widoczne, a oznakowane przejścia dla pieszych przekształcono, by były one bardziej bezpieczne. Policja, ZDG i WORD w Zamościu wspólnie podsumowali rok na drogach naszego miasta po to, by podjąć działania zmierzające w kierunku poprawy bezpieczeństwa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Biorąc pod uwagę statystyki z udziałem pieszychbMarcin Nowak przyznał, że na drogach Zamościa miniony  rok był bezpieczniejszy niż poprzedni.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Analizując liczbę zdarzeń, do których doszło na terenie miasta Zamość Marcin Nowak dodał, że na skrzyżowaniach zauważalny jest spadek kolizji, ale widać wzrost wypadków.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na których skrzyżowanych dochodziło w roku ubiegłym do największej liczby zdarzeń drogowych?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do dużej ilości zdarzeń drogowych dochodziło także na głównych ulicach Zamościa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Poza skrzyżowaniami i głównymi ulicami w 2020 roku w Zamościu do zdarzeń drogowych dochodziło także na ulicach osiedlowych, gdzie chwila nieuwagi skutkowała kolizjami

loadingŁaduję odtwarzacz...

W Zamościu doszło także do zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Pomimo poprawy infrastruktury drogowej na oznakowanych przejściach dla pieszych, które wydawać mogłyby się bezpieczne, w roku ubiegłym doszło do poważnych w skutkach zdarzeń drogowych. Marcin Nowak apeluje do pieszych, aby zbliżając się do przejścia zachowali szczególną ostrożność.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Marcin Nowak powiedział o jakich porach dnia i w jakich godzinach dochodziło do największej liczby zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.
loadingŁaduję odtwarzacz...


W tym roku na terenie naszego miasta wiele ulic zostanie wyremontowanych i zmodernizowanych, szczególnie w tych miejscach gdzie w ostatnich latach dochodziło do większej liczby zdarzeń drogowych. Takich kolizji dużo odnotowano u zbiegu ulic: 1 Maja, Dzieci Zamojszczyzny i Szczebrzeska.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Aby zwiększyć bezpieczeństwo w mieście w tym roku remontu doczekają się drogi biegnące wzdłuż DK nr 74. Chodzi konkretnie o odcinek ok. 5. km od Al. 1- go Maja (jest to most na rzece Łabuńce ) do granicy miasta przy ul. Szczebrzeskiej.

Warto dodać, że w roku ubiegłym przebudowa skrzyżowania w rondo nastąpiła u zbiegu ulic: Lubelskiej, Piłsudskiego, Wiejskiej i Wojska Polskiego przy Kościele Świętego Michała. Dzięki budowie rond kierowcom jeździ się lepiej, a przede wszystkim płynnej i bezpieczniej. Na ten rok zaplanowano przebudowę największego skrzyżowana w rondo u zbiegu ulic: Sadowa, Piłsudskiego i Peowiaków. Kolejną przeorganizację ruchu zaplanowano na skrzyżowaniu przy II Liceum Ogólnokształcącym u zbiegu ulic: Orląt Lwowskich, Odrodzenia i Partyzantów. Tam również powstanie rondo.


O statystykach policyjnych i zdarzeniach drogowych, do których w 2020 roku doszło  na terenie powiatu zamojskiego w w Zamościu  będzie można usłyszeć na antenie naszego radia w audycji Rozmowa dnia w środę (27.01) o godz. 8.40 i 15.40. Analizę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu zamojskiego przedstawi st. asp Dorota Krukowska- Bubiło, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, a na o miejscach , gdzie w Zamościu dochodziło do najczęstszych zdarzeń drogowych powie dyrektor zamojskiego Zarządu Dróg Grodzkich Marcin Nowak.


 

 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe