Lubaczów. Ziemia Lubaczowska pamięta o Ofiarach Holocaustu

  • 28.01.2021, 12:55
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Ziemia Lubaczowska pamięta o Ofiarach Holocaustu Ks. Mariusz Pastuszak
Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu (27.01) został upamiętniony przez władze Ziemi Lubaczowskiej.

To wydarzenie obchodzone w rocznicę wyzwolenia byłego Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady Auschwitz-Birkenau gromadziło już od wielu lat delegacje z kraju jak i z zagranicy, mówi Starosta Powiatu Lubaczowskiego, Zenon Swatek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Upamiętnienie Ofiar Holocaustu, co roku, dokonuje się w szczególnym miejscu, stwierdza Wójt Gminy Lubaczów, Wiesław Kapel:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ze względu na panującą na całym świecie pandemię koronawirusa, tegoroczne obchody zostały zorganizowane inaczej niż do tej pory, dodaje współorganizator wydarzenia, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie, Katarzyna Pelc-Antonik:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Natomiast już od 25 stycznia jest dostępne nagranie dokumentujące dotychczasowe spotkania w ramach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu. Film można obejrzeć na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie: www.mbp.lubaczow.pl

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe