Wzrost bezpieczeństwa pieszych

  • 28.01.2021, 13:38 (aktualizacja 28.01.2021, 13:47)
  • Małgorzata Zaręba
Wzrost bezpieczeństwa pieszych
Aby na drogach było bezpiecznie od 2015 roku na jezdniach Zamościa powstają nowoczesne przejścia dla pieszych.

Wspólne działania zamojskiego Zarządu Dróg Grodzkich, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i Komendy Miejskiej Policji mają za zadanie poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego oznakowane przejścia dla pieszych wyposażone są w pionowe i poziome sygnalizatory świetlne, o czym informuje Marcin Nowak, dyrektor ZZD w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bezpieczne zebry to przejścia widoczne z daleka dla kierowców, ale także przejścia przy dwujezdniowej jezdni oddzielone wyspą.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Gdzie w ostatnim czasie w Zamościu powstały przejścia zwiększające bezpieczeństwo informuje Marcin Nowak.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Aby oznakowana przejścia dla pieszych były widoczne, a szczególnie w okresie jesienno – zimowym w naszym mieście wymieniono latarnie na typu led.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pod koniec 2020 roku na ulicy Świętego Piątka w Zamościu na przejściu dla pieszych zamontowana została sygnalizacja świetlna. Przejście dla pieszych zlokalizowane jest w pobliżu Szkoły Podstawowej Nr 6 w Zamościu, a wiec na co dzień korzysta z niego głównie społeczność szkolna.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Najlepszym rozwiązaniem na poprawę bezpieczeństwa przy zebrach jest ze strony kierowców zmniejszenie prędkości jazdy, a ze strony pieszych uważne obserwowanie sytuacji na drodze, zarówno przed wkroczeniem na przejście, jak i w trakcie jego pokonywania.

Warto dodać, że zgodnie z przyjętymi przez Radę Ministrów przepisami piesi będą mieli pierwszeństwo przy wchodzeniu na przejście. Zgodnie z zaproponowanymi przez rząd przepisami piesi będą oni mieli zakaz korzystania z telefonów komórkowych podczas przechodzenia przez jezdnię. Projekt nowelizacji ustawy "Prawo o ruchu drogowym" przeszedł przez sejmową Komisję Infrastruktury bez poprawek.Posłowie przyjęli poprawkę autorstwa Prawa i Sprawiedliwości o wydłużeniu vacatio legis nowelizacji ustawy do 1 czerwca.

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe