Co dalej z branżą sportową? Jutro poznamy szczegóły

  • 04.02.2021, 13:53 (aktualizacja 04.02.2021, 14:09)
  • Małgorzata Kryk
Co dalej z branżą sportową? Jutro poznamy szczegóły
Od poniedziałku (01.02) w reżimie sanitarnym ponownie otwarte są wszystkie sklepy w centrach handlowych, a dla zwiedzających udostępniono galerie sztuki i muzea. Natomiast zniesiono godziny dla seniorów, tak wiec w sklepach produkty spożywcze możemy zakupić o każdej porze dnia. Dzieci z klas I-III uczą się stacjonarnie, a pozostali uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół średnich kontynuują nauczanie on- line w domu. Pozostałe restrykcje w ramach trwającego lockdownu społeczno-gospodarczego zostały wydłużone do 14 lutego. Nadal w trybie ograniczonym działają restauracje, które wydają posiłki jedynie na wynos lub dowóz, a także hotele, które pozostają czynne tylko dla medyków, czy wojskowych. Występują ograniczenia w transporcie zbiorowym, czy w miejscach sprawowania kultu religijnego. Ponadto obowiązuje dziesięciodniowa kwarantanna dla osób przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym. Zwolnione z niej są osoby, które mają aktualny test z wynikiem ujemnym wykonany na 48 godzin przed powrotem.

Pomimo apeli o nieprzedłużanie zakazów działalności, zamknięte są stoki narciarskie, siłownie, kluby fitness i aquaparki. Infrastruktura sportowa dostępna jest tylko w ramach sportu zawodowego.

Sytuacja przedsiębiorców z branży sportowej jest tragiczna. Na Facebookowym profilu stacji narciarskiej w Jacni możemy przeczytać - Jesteśmy zaskoczeni i załamani decyzją rządu. Zostały wypracowane normy, wytyczne i scenariusze, które rząd później zignorował.

Miesiące, które są już za nami, a więc listopad, grudzień i styczeń były doskonałym okresem na naśnieżenie stoków, by zapewnić narciarzom odpowiednie warunki do uprawiana sporów zimowych.

Kolejne decyzje rządowe w sprawie utrzymania lub złagodzenia obostrzeń zostaną podjęte w tym tygodniu. Najpóźniej w piątek (5.01) dowiemy się czy z zachowaniem reżimu sanitarnego otwarte będą: baseny, korty tenisowe, stoki i inne miejsca uprawiania sportu bezkontaktowego.

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe