Pogoda sprzyja uprawianiu sportów zimowych

  • 17.02.2021, 11:38
  • Małgorzata Kryk
Pogoda sprzyja uprawianiu sportów zimowych
Od dnia 12 lutego w ramach luzowania obostrzeń związanych z pandemią nastąpiło otwarcie obiektów sportowych jak: boiska, baseny, stoki narciarskie i korty tenisowe.

W Zamościu z boisk do gry korzystają zawodnicy piłkarskich klubów sportowych, a dla miłośników wody dostępna jest pływalnia OSiR. Z kolei z kortów na hali tenisowej OSiR mogą korzystać tenisiści oraz klubowi reprezentanci KT Return. W regionie stoki narciarki otwarte są w Jacni, i Chrzanowie, gdzie warunki dla jazdy są doskonałe. Średnia pokrywa śniegu wynosi od 40 cm do 120 cm.

Zima to taka pora roku, kiedy dzięki niskim temperaturom możemy korzystać także ze sztucznych lodowisk, które w regionie dostępne są w Zamościu oraz Tomaszowie Lubelskim. Dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Zamościa cieszą się górki usytuowane na osiedlach oraz w parku miejskich. Codziennie, od kiedy spadł śnieg do parku przybywają rodzice z dziećmi, którzy z wielka radością zjeżdżają na sankach i tzw. jabuszkach. Dużo śniegu to także okazja do ulepienia bałwana czy zbudowana igloo. W sobotę (13.02) na Rynku Wielkim w Zamościu obok lodowiska została usypana góra ze śniegu. Wzbudziła ona ogromne zainteresowanie dzieci, które z góry zrobiły sobie miejsce zjeżdżalnia.

Niskie temperatury, jakie mamy na zewnątrz umożliwiają także korzystanie z naturalnych lodowisk, na zbiornikach wodnych jak jeziora czy stawy. Jednak tutaj należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ w ostatnim czasie w naszym kraju doszło do wielu utonięć. Ich skutkiem była , zbyt cienka warstwa lodu, która w konsekwencji roztopu pokrywy lodowej załamała się pod znajdującymi się na lodzie osobami.

Każdy rodzaj sportu zimowego to doskonały sposób na aktywne spędzanie czasu wolnego z rodziną i znajomymi. Jednak z zimowych atrakcji korzystajmy sposób bezpieczny.


Więcej informacji o lodowisku w Zamościu [kliknij tutaj]
Więcej informacji o lodowisku w Tomaszowie Lubelskim [kliknij tutaj]

Poniżej prezentujemy zdjęcia i filmiki w jaki sposób dzieci aktywnie spędzają czas wolny na świeżym powietrzu.

Osiedle Zamoyskiego

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zamojskie lodowisko

loadingŁaduję odtwarzacz...

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe