Katechezy o Eucharystii do czytania przed niedzielną Mszą świętą

  • 20.02.2021, 14:06
  • Joanna Suszko
Katechezy o Eucharystii do czytania przed niedzielną Mszą świętą
Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Zamościu przygotował kolejną edycję katechez, które będą czytane w naszych kościołach przed Mszą świętą.

Katechezy wpisują się w realizowany w Kościele w Polsce trzyletni program duszpasterski „Eucharystia daje życie”.  W ubiegłym roku skupialiśmy się na tym, czym jest Eucharystia. Treści zaplanowane na ten rok mają wymiar bardziej praktyczny – zaznacza ks. dr Piotr Spyra, sekretarz Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Zamościu, współautor przygotowanych katechez.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wierni z lektury katechez dowiedzą się o wielu interesujących kwestiach dotyczących Mszy świętej, a także o przygotowaniu do niej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Celem katechez zatytułowanych "Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy" jest świadome celebrowanie Eucharystii, dodaje ks. Spyra.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Katechezy dla każdej parafii księża mogą odbierać w Kurii Diecezjalnej. Można je również pobrać ze strony internetowej diecezja.zamojskolubaczowska.pl.

Dodajmy, że będą one czytane także na antenie Katolickiego Radia Zamość. W okresie Wielkiego Postu emisja katechez przed transmisjami Mszy świętych o 6:50 i 17:50. Katechezy będzie czyta ks. Rafał Kowalczuk.

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe