Grupa przestępcza usłyszała zarzuty

  • 22.02.2021, 10:29 (aktualizacja 22.02.2021, 10:33)
  • Małgorzata Zaręba
Grupa przestępcza usłyszała zarzuty Straż graniczna
Rozbito kolejną międzynarodową grupę przestępczą zajmującą się organizowaniem nielegalnej migracji

Rozbito kolejną międzynarodową grupę przestępczą zajmującą się organizowaniem nielegalnej migracji

Wspólne działania; Prokuratury Regionalnej w Lublinie, funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Hrebennego i Lublina oraz Wydziału Zabezpieczenia Działań doprowadziły do zatrzymania członków międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej.

Grupa trudniła się organizowaniem obywatelom państw trzecich przekraczania granicy Rzeczypospolitej Polskiej wbrew przepisom. Łącznie w sprawie zarzuty usłyszało już 134 podejrzanych, a zarzuty w tej sprawie przedstawiono kolejnym 7 osobom. W skład grupy przestępczej wchodzili obywatele Polski i Ukrainy.

Ich działalność prowadzona była w latach 2012-2020 na terenie Polski, Ukrainy, Czech, Szwecji, Federacji Rosyjskiej, Gruzji, Białorusi, Kazachstanu, Mołdawii oraz innych krajów europejskich. Grupa przestępcza zorganizowała przekroczenie polskiej granicy nie mniej niż 8337 ustalonym cudzoziemcom.

Za popełnione przestępstwa w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, kodeks karny przewiduje zagrożenie do 12 lat pozbawienia wolności.
 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe