Marian Puszka

  • 24.02.2021, 08:39
  • Małgorzata Zaręba
Marian Puszka
Komendant Straży Miejskiej

W rozmowie komendant Straży Miejskiej Marian Puszka podsumuje działalności Zamojskiej Straży Miejskiej w 2020 roku. Usłyszymy m,in. o najczęstszych zdarzeniach drogowych, do których dochodzi w naszym mieście. Duże inwestycje drogowe prowadzone są na Starówce na Placach Stefanidesa i Wolności oraz ulicy Łukasińskiego. Dlatego w najbliższych miesiącach z dużymi utrudnieniami w ruchu muszą liczyć się zarówno piesi i kierowcy. Dojazd do Starówki jest utrudniony, a z uwag i na remonty parkingi zostały wyłączone z ruchu. W rozmowie Marian Puszka powie, gdzie w rejonie Starówki można zaparkować samochód, by nie narazić się na mandat karny. Usłyszymy także o podstawowych przepisach, jakie obowiązują na Starym Mieście , gdzie wszyscy uczestnicy ruchu muszą stosować się do zasad w strefie zamieszkania.

W Rozmowie dnia usłyszymy także o osobach bezdomnych, które mogą liczyć na wsparcie zamojskich instytucji m.in Straży Miejskiej, która świadczy pomoc osobom potrzebującym, zwłaszcza w dobie pandemii.

Duży problem w dzisiejszych czasach stanowią także odpady komunalne jakimi są śmieci. Mieszkańcy naszego miasta zobowiązani są je segregować w specjalnie wyznaczonych śmietnikach, oddzielnie na: bioodpady, plastik, szkło białe szkło kolorowe, czy papier. W rozmowie usłyszymy jaka kara grozi osobom, które nie segregują odpadów lub podrzucają śmieci na osiedla mieszkaniowe. Oprócz śmieci dużym problemem zarówno w okresie letnim oraz jesienno - zimowym są interwencje podejmowane w stosunku do właścicieli psów. Marian Puszka powie o podstawowych zasadach, jakie obowiązują właścicieli czworonogów, którzy korzystają z przestrzeni publicznej?

Działania prewencyjne to takie zamojski monitoring. Operatorzy kamer na bieżąco monitorują sytuację na: ulicach terenu Starego Miasta, terenach zielonych na Plantach, w Parku Miejskim, na Rynku Nowego Miasta i placach zabaw. Marian Puszka zdradzi jakim sytuacjom w minionym roku, dzięki systemowi kamer udało się zapobiec.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe