W okresie zimowym bądźmy wyczuleni na osoby potrzebujące pomocy

  • 24.02.2021, 10:16 (aktualizacja 24.02.2021, 10:22)
  • Małgorzata Kryk
W okresie zimowym bądźmy wyczuleni na osoby potrzebujące pomocy
Zima to piękna pora roku ze względu na biały śnieg, który swoim widokiem cieszy nasze oczy. Ale nie dla wszystkich ta pora roku jest przyjemna. Wśród nas są osoby bezdomne, którym zwłaszcza w okresie brakuje ciepłych ubrań.

Nie często takie osoby są głodne, ale wsparcia i pomocy tym osobom udzielają instytucje, które działają na terenie naszego miasta, o czym informuje Komendant Staży Miejskiej w Zamościu Marian Puszka.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Pomoc w postaci miejsca noclegowego, ciepła i posiłku bezdomni otrzymują w mieszkaniach chronionych oraz w Schronisku dla bezdomnych im. św. Brata Alberta.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jeśli naszym zdaniem jakakolwiek osoba wymaga natychmiastowej pomocy zgłośmy ten fakt pod numerem alarmowym 112 lub zadzwońmy do zamojskiej Straży Miejskiej na bezpłatny numer telefonu 986.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W naszym miesicie jest dużo osób bezdomnych. Przeważnie osoby te mają problem z alkoholem. W celu zakupu trunku, często takie osoby spędzają czas przez marketami pod pretekstem zakupu jedzenia, prosząc przechodniów o wsparcie finansowe. Jeśli spotkamy na naszej drodze osoby, które informują nas, że są głodne wyciągnijmy do nich pomocną dłoń wsparcia. Może być to drobny gest zakupu podstawowych produktów spożywczych lub wsparcie ciepłym słowem. Pamiętajmy jednak, że bezdomni nie są zdani sami na siebie ponieważ w Zamościu takim osobom pomocy udziela Schronisko dla bezdomnych im. św. Brata Alberta przy ul. Orlicz-Dreszera 2 w Zamościu.

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe