Uproszczenie naboru do WOT

  • 25.02.2021, 07:13
  • Justyna Przeszło
Uproszczenie naboru do WOT
Od 1 lutego 2021 r. obowiązują nowe przepisy, które upraszczają procedurę rekrutacji do terytorialnej służby wojskowej.

Zmiany te, w istotny sposób ułatwią nabór do Wojsk Obrony Terytorialnej, zwłaszcza kandydatom mającym już orzeczoną zdolność do czynnej służby wojskowej. O szczegółach mówi Damian Stanula, Oficer Prasowy II Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do skrócenia naboru do czynnej służby wojskowej przyczynią się ponadto Wojskowe Centra Rekrutacji, powoływane od września 2020 r. przy Wojskowych Komendach Uzupełnień, na terenie kraju.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Chcesz zostać żołnierzem 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej? Zastanawiasz się, jakie są wymagania, jak przebiega rekrutacja, na czym polega służba i co możesz zyskać dla swojego rozwoju osobistego i zawodowego? O tym informuje Damian Stanula.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Co zostało przedstawione w materiale?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Główne wymagania dla kandydatów to: obywatelstwo polskie, pełnoletność, zdrowie fizyczne i psychiczne, niekaralność. Ponadto ochotnik nie może pełnić innego rodzaju służby wojskowej oraz posiadać przydziału kryzysowego.Osoby zainteresowane służbą w szeregach 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej w tym roku mają do wyboru kilka terminów na szkolenie podstawowe: 13-28.03., 8-23.05., 26.06.-11.07., 11-26.09., 20.11.-05.12. Dla żołnierzy rezerwy przygotowano dwa terminy szkolenia wyrównawczego: 17.04. i 09.10. 

Justyna Przeszło

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe