„Żyjmy Eucharystią”

  • 25.02.2021, 12:30
  • Joanna Mazurek
 „Żyjmy Eucharystią” źródło: episkopat.pl
Przed nami Niedziela Ad Gentes, czyli II niedziela Wielkiego Postu, przeżywana w polskim Kościele jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

Jego znaczenie wyjaśnia ks. Andrzej Łuszcz, dyrektor Dzieł Misyjnych w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ogarniemy serdeczną modlitwą 1883 misjonarki i misjonarzy w Azji i Oceanii, Afryce i na Madagaskarze oraz Ameryce Łacińskiej – tłumaczy ks. Łuszcz.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dyrektor Dzieł Misyjnych w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej zwraca uwagę na postawę misjonarzy w dobie pandemii.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, bp. Jerzego Mazura, na tegoroczną Niedzielę „Ad Gentes”. W Słowie, które dostępne jest na stronie episkopat.pl, bp Mazur zachęca m. in.:
„ Pomóżmy dziś misjonarkom i misjonarzom przekazując ofiary do puszek. Dzieło Pomocy „Ad Gentes” w ubiegłym roku zrealizowało 99 projektów na kwotę 470 000 zł. i wsparło walkę ze skutkami pandemii wśród ubogich kwotą ponad 2,6 mln zł. Dołączmy do grona Darczyńców misji poprzez ofiary na jego konto, a także wysyłając sms-a na numer 72032 o treści „Misje” (koszt 2,46 zł. z Vat). Więcej informacji o sposobach pomagania misjom znajdziemy na stronach www.misje.pl i www.adgentes.misje.pl.”

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe