Relikwie św. Maksymiliana w kaplicy sejmowej

  • 26.02.2021, 13:25 (aktualizacja 26.02.2021, 13:44)
  • Joanna Mazurek
Relikwie św. Maksymiliana w kaplicy sejmowej źródło zdjęć: Kancelaria Sejmu; Biuro Senatora Jerzego Chróścikowskiego
Relikwie wielkiego świadka godności życia, św. Maksymiliana Kolbego, znajdują się od kilku tygodni w kaplicy sejmowej. Są nimi włosy męczennika z Auschwitz.

Ideę sprowadzenia relikwii poparło wielu posłów i senatorów, a dzieło przeprowadził senator Jerzy Chróścikowski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ojcowie franciszkanie zgodzili się przekazać relikwie założyciela Niepokalanowa. Stało się to w szczególnym dniu.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Oprócz relikwii św. Maksymiliana, w sejmowej kaplicy znajdują się relikwie św. Jana Pawła II i św. Joanny Beretty Molli.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ze względu na pandemię, przekazanie Sejmowi i Senatowi Rzeczypospolitej Polskiej relikwii św. Maksymiliana Marii Kolbego odbyło się w skromnej formie. Przyjęli je marszałek Sejmu Elżbieta Witek, senator Jerzy Chróścikowski oraz kapelan kaplicy sejmowej ks. Piotr Burgoński, a przekazali o. Grzegorz Bartosik, minister prowincjalny prowincji Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych w Polsce oraz kustosz relikwii św. Maksymiliana Marii Kolbego wraz z o. Mariuszem Słowikiem, gwardianem klasztoru Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych w Niepokalanowie oraz o. Damianem Kaczmarkiem, ekonomem prowincji Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych w Polsce.

Joanna Mazurek

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe