Cześć Bohaterom Niezłomnym w Tomaszowie

  • 01.03.2021, 08:06
  • Ewa Monastyrska
Cześć Bohaterom Niezłomnym w Tomaszowie
28 lutego w Tomaszowie Lubelskim rozpoczęły się obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych.

Uroczystości zostały poprzedzone Drogą Krzyżową przygotowaną przez Piłsudczyków. Podczas mszy świętej sprawowanej w parafii pw. Św. Ojca Pio w Tomaszowie, ks. proboszcz Grzegorz Świtalski przypomniał sytuację w jakiej znaleźli się Żołnierze Wyklęci.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Szczególnie wspominamy tych, którzy związani byli z naszą ziemią - powiedział burmistrz Tomaszowa Lubelskiego, Wojciech Żukowski. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Była to trudna karta historii - dodał burmistrz.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Historię tamtych lat przypomniał poseł Tomasz Zieliński

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uroczystości obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych odbywają się także dziś, 1 marca.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Droga Krzyżowa przygotowana przez Piłsudczyków opatrzona była we wspomnienia Żołnierzy Wyklętych, którzy wielokrotnie musieli zmierzyć się nie tylko z wrogiem, ale i swoimi rozterkami.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dziś, od godziny 10 do godziny 15 zorganizowany został Dzień Otwarty Izby Pamięci Terroru Komunistycznego w Tomaszowie Lubelskim przy ulicy Lwowskiej 64. Będzie można skorzystać ze zwiedzania wraz z przewodnikiem. Więcej na temat historii Żołnierzy Wyklętych na naszej stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy

Ewa Monastyrska

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe