Jałmużna Wielkopostna

  • 01.03.2021, 14:34
  • Anna Niderla-Kudach
Jałmużna Wielkopostna Caritas.pl
Tegoroczna akcja Caritas "Jałmużna Wielkopostna" odbywa się pod hasłem „Czas Miłosierdzia”.

Pomoc seniorom dotkniętym przez pandemię i promocja rozwoju osobistego w duchu miłości do bliźniego – to dwa najważniejsze cele tegorocznej edycji charytatywnej akcji Caritas Jałmużna Wielkopostna, która została zainaugurowana 16 lutego pod hasłem „Czas Miłosierdzia”. O akcji mówi ks. Marcin Jakubiak dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Paschaliki są to małe świece, wzorowane na paschale, symbolizującym Chrystusa. Symboliczny paschalik obecny w domu ma przypominać o religijnym charakterze Świąt Wielkiej Nocy oraz obecności Zmartwychwstałego Chrystusa w codziennym życiu rodzinnym.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Paschaliki i baranki Caritas można nabyć w swojej parafii.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Caritas Polska prowadzi akcję już od 15 lat wspólnie z partnerami z innych kościołów chrześcijańskich: Eleos Kościoła Prawosławnego, Diakonią Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i Diakonią Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.

Akcja Caritas Jałmużna Wielkopostna będzie prowadzona przez cały okres Wielkiego Postu oraz w następującym po nim Tygodniu Miłosierdzia. Finał zbiórki odbędzie się 11 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

Anna Niderla-Kudach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe