Lubaczów. Pamięć o Żołnierzach Niezłomnych jest wciąż żywa

  • 02.03.2021, 12:37
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Pamięć o Żołnierzach Niezłomnych jest wciąż żywa Ks. Mariusz Pastuszak
1 marca br. już po raz kolejny w Lubaczowie był obchodzony Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Tego dnia władze samorządowe jak i posłowie Ziemi Lubaczowskiej złożyli kwiaty przy Pomniku Niepodległości w Lubaczowie, a także zapalili znicze na mogiłach żołnierzy AK na cmentarzu komunalnym w Lubaczowie. Natomiast wieczorem w lubaczowskiej Konkatedrze odbyła się uroczysta Eucharystia w intencji pomordowanych żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych członków WiN oraz w intencji Ojczyzny. Ten dzień obchodów, 1 marca, nie jest przypadkowy, stwierdza Dziekan Dekanatu Lubaczów, Ksiądz Andrzej Stopyra:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na terenie Lubaczowszczyzny także walczyli Żołnierze Wyklęci, dodaje Ksiądz Dziekan:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po zakończonej Mszy Świętej, Strzelcy odczytali apel poległych, Harcerze trzymali honorową wartę a przybyłe delegacje zapaliły znicze przy tablicy upamiętniającej polskich bohaterów.

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe