Działania interwencyjne zamojskiej Straży Miejskiej

  • 03.03.2021, 13:37 (aktualizacja 03.03.2021, 14:02)
  • Małgorzata Kryk
 Działania  interwencyjne zamojskiej Straży Miejskiej
Straż Miejska i mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu stale współpracują ze sobą w działaniach prewencyjnych oraz interwencyjnych.

Mundurowi najczęściej reagują w sytuacjach, kiedy dochodzi do wykroczeń drogowych, czy nieprawidłowego parkowania m.in.: na chodnikach, ścieżkach rowerowych, w miejscach generujących utrudnienia w ruchu czy na miejscach, które przeznaczone są dla osób niepełnosprawnych. Komendant zamojskiej Straży Miejskiej, Marian Puszka przyznał, że dzięki systemowi monitoringu operatorzy mogą wychwycić niewłaściwe zachowania.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Za jakie najczęstsze wykroczenia w ruchu drogowym karani są kierowcy?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mundurowi Straży Miejskiej w zależności od przewinienia stosują mandaty karne lub pouczenia.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Jaką ilość w minionym roku mundurowi zastosowali pouczeń, a ile mandatów?
loadingŁaduję odtwarzacz...

W związku z prowadzonymi remontami na zamojskiej Starówce na Placach Wolności i Stefanidesa oraz ul. Łukasińskiego ograniczyła się liczba miejsc postojowych, gdzie to tej pory kierowcy bez problemu mogli pozostawić swoje samochody. Gdzie w rejonie zespołu staromiejskiego kierowcy mogą pozostawić swoje samochody, nie narażając się na mandaty?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przy zamojskim Ratuszu z parkingów mogą korzystać osoby posiadające specjalne zezwolenie.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Warto przypomnieć, że wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy poruszają się po Starówce obowiązuje znak drogowy D-40. Informuje on kierowców oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego, że teren Starówki jest strefą zamieszkania, gdzie pierwszeństwo mają piesi i rowerzyści, a kierowcy mogą poruszać się z prędkością do 20 km /h. O jakich innych zasadach należy jeszcze pamiętać?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Zamojska Straż Miejska zajmuje się porządkiem publicznym i bezpieczeństwem mieszkańców, a od wielu lat współpracuje z policjantami z zamojskiej komendy. W jakich godzinach możemy prosić mundurowych Straży Miejskiej o pomoc lub interwencję?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Numer alarmowy na zamojską Straż Miejską to 986, który jest bezpłatny.

 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe