O nazwie ronda zdecydują mieszkańcy osiedla

  • 05.03.2021, 13:23 (aktualizacja 05.03.2021, 13:26)
  • Małgorzata Zaręba
O nazwie ronda zdecydują mieszkańcy osiedla
W 2020 roku w Zamościu zrealizowanych zostało dużo inwestycji drogowych, a wiele z nich dotyczyły poprawy bezpieczeństwa oraz płynności w ruchu.

W jesieni ubiegłego roku Miasto Zamość zakończyło remont ulicy Lubelskiej. W ramach inwestycji w miejscu skrzyżowania ulic: Wiejskiej, Lubelskiej, Wojska Polskiego i Piłsudskiego, przy DT „Łukasz”, wybudowano rondo. O przeorganizowaniu ruchu przy Kościele Świętego Michała informuje Marcin Nowak, dyrektor Zamojskiego Zarządu dróg Grodzkich.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Nowa nawierzchnia została także wykonana na ulicy Lubelskiej, gdzie warunki drogowe poprawiły się dla osób jadących do Lublina i stolicy oraz okolicznych miejscowości. Remont ul. Lubelskiej z uwagi na duży zakres prac był podzielony na dwa etapy, o czym informuje Marcin Nowak.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Budowa ronda była potrzebna, o czym świadczy zadowolenie kierowców, korzystających z ronda.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Teraz nowe rondo u zbiegu ulic: Wiejskiej, Lubelskiej, Wojska Polskiego i Piłsudskiego potrzebuje nazwy. Do rady miasta zgłoszono cztery propozycje patronów m.in.;
- Generała Józefa Hallera,
- Technicznej Szkoły Wojsk Lotniczych,
- Księdza Prał. Eugeniusza Golińskiego,
- Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

O tym, która z nich powinna zostać wybrana, zdecydują mieszkańcy Osiedla Kilińskiego, bo na jego terenie zlokalizowane jest nowe rondo. Głosowania w tej sprawie odbędą się w dniach 11, 18 i 25 marca w siedzibie Zarządu Osiedla Kilińskiego przy ul. Kilińskiego 1B w godz. od 17.00 do 19.00.

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe