Bus dla Spichlerza Brata Alberta

  • 05.03.2021, 22:04 (aktualizacja 05.03.2021, 22:15)
  • Joanna Suszko
Bus dla Spichlerza Brata Alberta
Pomóż pomagać!

Od ponad dwóch lat przy parafii pw. św. Brata Alberta w Zamościu funkcjonuje Spichlerz Brata Alberta. Jest to miejsce dzielenia się jedzeniem, przypomina ks. Krzysztof Sosnowski, opiekun duchowy i koordynator spichlerza.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nad dziełem spichlerza czuwa na co dzień grupa wolontariuszy, zwana Drużyną Alberta. Poza opieką nad jadłodzielnią w znacznym stopniu zajmują się oni cotygodniowym „ratowaniem” żywności. Produkty, które z racji krótkiego terminu przydatności do spożycia w zamojskich marketach przeznaczone byłyby do wyrzucenia, wolontariusze odbierają i dowożą do Spichlerza. Stamtąd prawie natychmiast trafiają do potrzebujących.

Na tym polu swojego funkcjonowania, Spichlerz potrzebuje bardzo konkretnego wsparcia – mówi ks. Sosnowski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Samochód dostawczy usprawni codzienną pracę wolontariuszy. Pozwoli on jeszcze skuteczniej docierać z pomocą.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Drużyna Alberta uruchomiła internetową zbiórkę na ten cel. Link do zrzutki znajduje się TUTAJ, a także na stronie Spichlerza Brata Alberta w Zamościu na Facebooku.

Przypomnijmy, że Spichlerz znajduje się na terenie parafii pw. Św. Brata Alberta w Zamościu, przy ul. Dembowskiego 24.

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe