Wiosną pojedziemy tomaszowską obwodnicą

  • 10.03.2021, 11:17 (aktualizacja 10.03.2021, 11:27)
  • Małgorzata Kryk
Wiosną pojedziemy tomaszowską obwodnicą
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to już w maju tego roku kierowcy i podróżni pojadą blisko 10-kilometrowym odcinkiem obwodnicy Tomaszowa Lub. Przypomnijmy, że elementem obwodnicy jest także budowa drogi S17 pomiędzy Piaskami, a granicą z Ukrainą w Hrebennem. Aktualnie prace budowlane przy użyciu ciężkiego sprzętu typu; samochody ciężarowe, koparki czy inne maszyny przebiegają zgodnie z założonym planem.

Obwodnica to od wielu lat oczekiwane marzenie, nie tylko mieszkańców, ale także kierowców, którzy na co dzień korzystają z jezdni miasta. Zdaniem burmistrza Tomaszowa Lubelskiego Wojciecha Żukowskiego obwodnica przede wszystkim zmniejszy ruch w mieście, co wpłynie na płynność i szybką komunikację.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Przyszła trasa będzie miała dwie jezdnie, każda z dwoma pasami ruchu.

loadingŁaduję odtwarzacz...


W tym roku podjęto decyzję o kontynuowaniu prac związanych z budową drogi dwujezdniowej.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Obwodnica Tomaszowa Lubelskiego kierowcy pojadą prawdopodobnie już w maju, a ekspresówka zostanie oddana do użytku w 2023 roku.Obwodnica Tomaszowa Lubelskiego to nie tylko drogi główne, dojazdowe, ale także mosty po których komunikacja odbywa się pieszo. W tej chwili prowadzone są roboty wykończeniowe przy obiektach inżynierskich oraz przy budowie trasy głównej. Natomiast na wiaduktach prowadzone są prace nawierzchniowe i zabezpieczające oraz związane z wyposażeniem obiektów.  Na ukończeniu jest już także ok. 300-metrowa estakada w dolinie Sołokiji. O postępujących pracach będziemy Państwa informować na bieżąco. 

 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe