Wkrótce z bazy sportowej nie skorzystają mieszkańcy kolejnych województw

  • 12.03.2021, 08:54 (aktualizacja 12.03.2021, 09:17)
  • Małgorzata Kryk
Wkrótce z bazy sportowej nie skorzystają mieszkańcy kolejnych województw
Od poniedziałku (15.03) lockdown będzie obowiązywał łącznie w czterech województwach.

Do 20 marca w województwach warmińsko-mazurskim i pomorskim obowiązują zmiany w korzystaniu z rożnego rodzaju placówek i instytucji. W tych regionach Polski nauka w klasach I-III prowadzona jest w trybie hybrydowym oraz zamknięte są m.in.: hotele, teatry galerie handlowe i galerie sztuki oraz wszystkie obiekty sportowe.

W czwartek (11.03) podczas konferencji prasowej rząd wprowadził obostrzenia w dwóch kolejnych regionach w w województwie mazowieckim i lubuskim. W tych województwach takie same ograniczenia będą obowiązywały już od najbliższego poniedziałku (15 marca). Obostrzenia na Mazowszu i w Lubuskiem na razie mają potrwać dwa tygodnie.

Natomiast w pozostałych regionach Polski dostępność obiektów sportowych otwarta jest do 28 marca. Sympatycy aktywności fizycznej mogą śmiało korzystać z basenów, stoków narciarskich, kortów tenisowych czy hal sportowych. Zgodnie z wytycznymi, z obiektów sportowych mogą korzystać także osoby, gdzie infrastruktura sportowa usytuowana jest na zewnątrz, a są to m.in. lodowiska.

Zachęcamy wszystkich Państwa do uprawiania sportu na świeżym powietrzu: spacerowania, biegania czy jazdy na rowerze, Warto zaznaczyć, że maseczek ochronnych nie trzeba nosić w obrębie: parków, zieleńców, ogrodów botanicznych, ogrodów zabytkowych, ogródków działkowych i plaż.

O dalszym łagodzeniu lub zamykaniu placówek dowiemy się podczas kolejnej rządowej konferencji prasowej.

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe