Radruż. Wernisaż wystawy „Drewniane cerkwie – ukryte skarby wspólnej turystyki regionu Karpat”

  • 13.03.2021, 09:01
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Radruż. Wernisaż wystawy „Drewniane cerkwie – ukryte skarby wspólnej turystyki…
Już w najbliższą niedzielę 14 marca w budynku muzealnym w Zespole Cerkiewnym w Radrużu – Oddziale Muzeum Kresów w Lubaczowie, zostanie otwarta wystawa fotograficzna „Drewniane cerkwie – ukryte skarby wspólnej turystyki regionu Karpat”.

Mimo że planowane wcześniej polsko-ukraińskie plenery fotograficzne na ziemi lubaczowskiej oraz na Zakarpaciu, przez wzgląd na pandemię koronawirusa, nie mogły dojść do skutku, powstały artystyczne fotografie, które oddają piękno i klimat drewnianej architektury cerkiewnej regionu Karpat, zachęcając turystów do osobistych odwiedzin. W ramach wystawy zostaną zaprezentowane fotografii polskich i ukraińskich autorów, które powstały w ramach projektu pod tym samym tytułem, mówi Dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie, Piotr Zubowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na wystawie będzie można oglądać cerkwie zarówno te znajdujące się na Ukrainie jak i w Polsce.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z uwagi na obostrzenia sanitarne w wernisażu wezmą udział wyłącznie osoby biorące udział w projekcie. Jednak dla wszystkich zainteresowanych pięknem drewnianych cerkwi z Zakarpacia, o godzinie 15.00 rozpocznie się transmisja online na profilu facebookowym wydarzenia.

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe