Mistrzostwa Polski w Sumo i wielki sukces

  • 16.03.2021, 09:26 (aktualizacja 16.03.2021, 09:32)
  • Małgorzata Zaręba
Mistrzostwa Polski w Sumo i wielki sukces
W miniony weekend (13-14.03) w Ropczycach odbyły się Mistrzostwa Polski w sumo. Zawodnicy z KS „Agros” Zamość zaprezentowali się znakomicie. Sześć medali Mistrzostw Polski, to dorobek sumitów z Agrosu.

Nasi zawodnicy walczyli w kategorii wiekowej junior. Wśród kobiet najlepsza była Alicja Nowosad, która zdobyła złoty medal w kat. wagowej 70 kg. Drugie miejsce i srebrny medal wywalczyła Agnieszka Iwan w kat. wagowej 55 kg. Na podium zdobywając brązowe medale stanęły: Natalia Wdowicz (kat. wagowej 70 kg) oraz Małgorzata Muca (kat. wagowej +75 kg).

Klub Sportowy „Agros” Zamość reprezentowały również: Katarzyna Romanek – 5 miejsce w kat. wagowej 55kg, Aleksandra Dolińska – 5 miejsce w kat. wagowej 75 kg, Joanna Grzesiuk – 7 miejsce w kat. wagowej 65 kg, Ewelina Cieślik i Monika Dziewulska zajęły 13 miejsce w kat. wagowej 60 kg.

W kwalifikacji drużynowej kobiet Klub Sportowy "Agros" Zamość zajął 1 miejsce.

Męska część reprezentacji klubu przywiozła z Mistrzostw Polski dwa brązowe medale. Michał Stawarski w kat. wagowej 100 kg oraz Damian Wróblewski w kat. wagowej +100 kg.

Barwy klubu podczas Mistrzostw Polski w Ropczycach, reprezentowali również: Jakub Flak zajął 5 miejsce (kat. wagowa 55 kg), Adrian Rudnik – 5 miejsce (kat. wagowa 70 kg) oraz Szymon Wlaź – 7 miejsce w kat. wagowej 90 kg.

W kwalifikacji drużynowej mężczyzn Klub Sportowy "Agros" Zamość zajął 5-6 miejsce.

Ogromne brawa oraz gratulacje należą się zawodnikom oraz trenerom: Marcinowi Bojarczuk i Bogdanowi Daniłowicz.

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe