Wkrótce nie skorzystamy z bazy sportowej, rząd wprowadził kolejne obostrzenia

  • 18.03.2021, 13:08 (aktualizacja 19.03.2021, 09:11)
  • Małgorzata Zaręba
Wkrótce nie skorzystamy z bazy sportowej, rząd wprowadził kolejne obostrzenia OSiR Tomasovia
Już nie tylko w województwach: warmińsko-mazurskim, pomorskim, mazowieckim i lubuskim, ale w całej Polsce od najbliższej soboty (20.03) nie skorzystamy m,in. z basenów czy kortów tenisowych.

Minister zdrowia Adam Niedzielski w środę (17.03) na konferencji prasowej zapowiedział, że w ramach tych obostrzeń m.in. nie będą działały kina i teatry, galerie handlowe - tylko w ograniczonym zakresie oraz obiekty sportowe. Baza sportowa dostępna będzie dla zawodników licencjonowanych, natomiast amatorzy niestety nie skorzystają z pływalni, kortów tenisowych czy hal sportowych. Z uwagi na fakt, że w Tomaszowie Lubelskim nie ma sekcji pływackiej kryta pływalnia do 9 kwietnia będzie zamknięta.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Amatorskie rozgrywki nie będą mogły być rozgrywane, ale w ramach współzawodnictwa sportowego zajęcia na obiektach sportowych będą odbywać się na dotychczasowych zasadach.
loadingŁaduję odtwarzacz...


W Tomaszowie Lubelskim baza sportowa dostępna jest dla zawodników trenujących w sekcjach sportowych.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Tomaszowskie korty tenisowe są usytuowane na świeżym powietrzu, wiec rozgrywki w tenisie ziemnym zostaną wznowione jeśli rząd poluzuje obostrzenia, a na zewnątrz zrobi się cieplej.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Ze względu na obostrzenia ze sztucznego lodowiska nie skorzystają także sympatycy jazdy na łyżwach w Zamościu. Natomiast w Tomaszowie Lubelskim lodowisko usytuowane przy Domu Kultury od poniedziałku (15.03) ze względu na zbliżającą się wiosnę zostało zamknięte.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Od soboty aktywność sportowa zostanie ograniczona w dużym zakresie. Zachęcamy, wiec wszystkich do uprawiania sportu na świeżym powietrzu: spacerowania, biegania czy jazdy na rowerze. Warto zaznaczyć, że maseczek ochronnych nie trzeba nosić w obrębie: parków, zieleńców, ogrodów botanicznych i zabytkowych, ogródków działkowych, czy plaż.

Warto dodać, że oprócz zamkniętej bazy sportowej od najbliższego poniedziałku szkoły będą funkcjonować w trybie nauki zdalnej, a pracownicy urzędów i innych instytucji przejdą na pracę zdalną. Obiekty kościelne będą dopuszczone do funkcjonowania w czasie Świąt Wielkanocnych, ale będą obowiązywały obostrzenia. W obiektach sakralnych będzie mogła przebywać 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.

Wszystkie te ograniczenia na ternie całej Polki będą obowiązywały do 9 kwietnia.

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe