W Gorajcu odbędzie się Wiosenny Marsz na Orientację

  • 19.03.2021, 12:42
  • Małgorzata Kryk
W Gorajcu odbędzie się  Wiosenny Marsz na Orientację
W przeddzień kalendarzowej wiosny w sobotę (20.03) w okolicach wsi Gorajec zorganizowany zostanie Wiosenny Marsz na Orientację.

Marsze na orientację to pokonywanie trasy terenowej w jak najkrótszym czasie z mapą i kompasem. Zawodnicy będą musieli pokonać określony dystans, na którym będą umieszczone punkty kontrolne.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dla uczestników sobotniego marszu przygotowano dwie trasy dla początkujących i tych nieco bardziej zaawansowanych. W pierwszej mogą wziąć udział patrole maksymalnie 4 osobowe (do 14. roku życia), a dystans muszą pokonać w dwie godziny. Z kolei grupy bardziej zaawansowanych zawodników mogą liczyć maksymalnie 3 osoby. Dla nich na wykonanie zadania ustalono trzy godzinny limit czasowy.
loadingŁaduję odtwarzacz...


W sobotę na terenie nadleśnictwa Narol na starcie stanął całe rodziny oraz osoby indywidualne, a dla mieszkańców Gminy Cieszanów udział w Marszu na Orientację jest bezpłatny.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Trasa poprowadzi w okolicach wsi Gorajec.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Głównym celem zawodów jest przybliżenie najmłodszym czym jest orientacja w terenie. W ten sposób dzieci i młodzież czas wolny będą mogli spędzić aktywnie na świeżym powietrzu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Sobotnie zawody cieszą się ogromnym zainteresowaniem ponieważ do udziału w rywalizacji zgłosiło się około stu osób.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Zawodnicy na mecie otrzymają pamiątkowe odznaczenia, ale w grudniu odbędzie się podsumowanie całości imprez sportowych, a więc każdy będzie miał szansę zdobyć okazałe nagrody.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Piotr Twardowski podkreślił, że spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu, zwłaszcza w dobie pandemii wpływa pozytywnie na odporność i przeciwdziała otyłości.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Na uczestników czekać będą zestawy startowe, ciepły posiłek, oraz niespodzianka przygotowana przez Seniorów z Domu Dziennego Pobytu w Chotylubiu.

Regulamin i niezbędne dokumenty dostępne są na stronie: kliknij

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe