Wizualizacja stadionu

  • 23.03.2021, 12:37 (aktualizacja 23.03.2021, 12:43)
  • Małgorzata Kryk
Wizualizacja stadionu
Zamojski Ośrodek Sportu i Rekreacji wciąż się rozwija, dzięki czemu lepsze warunki do trenowania ma społeczność sportowa. Miasto Zamość zgłosiło obiekty sportowe OSiR do „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu", który finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Program podzielony będzie na trzy etapy, a pierwszym z nich będzie modernizacja Stadionu Miejskiego przy ul. Królowej Jadwigi 8.

Aby stadion był zgodny z oczekiwaniami zawodników i trenerów klubowych w styczniu odbyły się konsultacje z udziałem przedstawicieli klubów sportowych, kibicami i Radnymi Miasta Zamość. Projekt ma nową koncepcję i opiera się m.in.: na połączeniu funkcji lekkoatletycznych i piłkarskich. Skocznia w dal przesunięta będzie poza bieżnię.

Poprawią się także warunki dla kibiców ponieważ trybuny usytuowane będą bliżej do płyty boiska. Zwiększona będzie również ilość miejsc na trybunie głównej (utworzenie wyższych trybun od strony wschodniej, północnej i południowej). Powierzchnia stadionu będzie wynosiła ponad 5000 miejsc, a wszystkie trybuny będą zadaszone. Co zmieni się po remoncie stadionu informuje powiedział dyrektor zamojskiego OSiR, Mateusz Ferens.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W ramach zadania wyburzone zostaną istniejące pomieszczenia trybuny głównej, a powiększone będą zaplecza i pomieszczenia nad trybuną główną. Dzięki temu pomysłowi zwiększy się kubatura pomieszczeń przeznaczonych między innymi dla klubów sportowych.
 
 


 

 


 

 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe