Postępują prace budowlane przy budowie basenu w Hubieszowie

  • 24.03.2021, 12:00 (aktualizacja 24.03.2021, 12:08)
  • Małgorzata Kryk
Postępują prace budowlane przy budowie basenu w Hubieszowie Urząd Miasta Hrubieszów
Przy Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Żeromskiego w Hrubieszowie budowana jest kryta pływalnia.

Hrubieszowski basen to najbardziej wyczekiwana inwestycja ponieważ na budowę pływalni mieszkańcy czekali latami. Najbliższe pływalnie znajdują się w Chełmie i Zamościu, gdzie droga w jedną i drugą stronę zajmuje ok. dwie godziny. Dokładnie za rok, bo w marcu przyszłego roku marzenia o pływalni zostaną spełnione, bo budowa basenu zakończona zostanie w marcu. Z krytej pływalni będą korzystali nie tylko uczniowie, ale też seniorzy i inni mieszkańcy. Kryta pływalnia będzie składała się z dwóch kondygnacji, gdzie będą znajdowały się szatnie, mała gastronomia, pomierzenia sanitarne i administracyjno – biurowe oraz strefa dla pływających.

Na hrubieszowskiej pływalni sympatycy pływania będą mieli do dyspozycji:
- pełnowymiarowy 6-torowy sportowy basen, o długości 25. metrów,
- basen rekreacyjny,
- 2- torowy basen do nauki pływania,
- brodzik dla dzieci,
- zjeżdżalnię wodną o długości 90-metrów.
- sannę parową i suchą,
- basen do schładzania.

Obecnie prace przy budowie krytej pływalni prowadzone są wewnątrz budynku.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak tylko zrobi się cieplej prace remontowe zostaną przeniesione na zewnątrz budynku. Przy basenie wzdłuż ul. Żeromskiego powstanie siedemdziesiąt dodatkowych miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i autokarów.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Z jakich atrakcji w marcu przyszłego roku skorzystają mieszkańcy miasta i gminy Hrubieszów?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Marta Majewska dodała, że wkrótce zostanie podjęta decyzja odnośnie podmiotu, który będzie  zarządzał hrubieszowskim basenem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Obiekt posiadał będzie własną kotłownię gazową i zasilany będzie w energię elektryczną z wbudowanej stacji transformatorowej. Funkcjonował będzie w oparciu o własne przyłącza kanalizacji sanitarnej, wody, gazu i energii elektrycznej, według wydanych przez odpowiednie instytucje zapewnień i warunków technicznych.

Budowę realizuje przedsiębiorstwo Karpat – Bud Sp. z o.o. Miasto Hrubieszów przeznaczył na budowę krytej pływalni 24 200 250 zł, w tym 7 000 000 zł stanowi dotacja z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Termin zakończenia inwestycji zaplanowany jest na 2 marca 2022 roku.


 

 


 

 


 

 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe