Od soboty (27.03) nowe obostrzenia!

  • 25.03.2021, 12:26
  • Małgorzata Kryk
Od soboty (27.03) nowe obostrzenia!
Po dzisiejszej (25.03) rządowej konferencji prasowej wiemy, że baza sportowa dostępna jest tylko dla zawodowych sportowców. Co się jeszcze zmieni?

W całej Polsce od najbliższej soboty (27.03), obowiązują dotychczasowe i nowe zaostrzone obostrzenia. Zamknięte zostaną wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane dla handlu detalicznego, ale nadal w tych placówkach będzie możliwa sprzedaż hurtowa. Natomiast w sklepach o powierzchni powyżej 100-tu metrów kwadratowych zwiększony zostanie limit osób, a wiec będzie to jedna osoba na 20 metrów kwadratowych. Od soboty zamknięte będą także salony kosmetyczne i fryzjerskie, a w instytucjach i urzędach ( o ile to możliwe) pracownicy przejdą na pracę zdalną. Obiekty kościelne będą dopuszczone do funkcjonowania w czasie Świąt Wielkanocnych, ale będą obowiązywały nowe obostrzenia. W obiektach sakralnych będzie mogła przebywać jedna osoba na 20 metrów kwadratowych. A co z bazą sportową? W dalszym ciągu baza sportowa dostępna jest tylko dla zawodników licencjonowanych. Natomiast amatorzy niestety nie skorzystają z pływalni, kortów tenisowych czy hal sportowych. Z uwagi na fakt, że w Tomaszowie Lubelskim nie ma sekcji pływackiej kryta pływalnia nadal będzie zamknięta.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Amatorskie rozgrywki nie mogą być rozgrywane, ale w ramach współzawodnictwa sportowego zajęcia na obiektach sportowych będą odbywać się na dotychczasowych zasadach.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Stanisław Pryciuk dodał, że w Tomaszowie Lubelskim baza sportowa dostępna jest dla zawodników trenujących w sekcjach sportowych.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Tomaszowskie korty tenisowe są usytuowane na świeżym powietrzu, wiec rozgrywki w tenisie ziemnym zostaną wznowione jeśli rząd poluzuje obostrzenia, a na zewnątrz zrobi się cieplej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W ostatnim czasie aktywność sportowa została ograniczona w dużym zakresie. Jednak zachęcamy wszystkie osoby, którym zależy na utrzymaniu formy i zdrowia do ćwiczenia w domowym zaciszu oraz na świeżym powietrzu. W parkach i lasach nadal możemy spacerować, biegać czy jeździć na rowerze. Warto zaznaczyć, że maseczek ochronnych nie trzeba nosić w obrębie: parków, zieleńców, ogrodów botanicznych i zabytkowych, ogródków działkowych czy plaż.

Wszystkie dotychczasowe i nowe ograniczenia na ternie całej Polki będą obowiązywały przez dwa tygodnie, do 10 kwietnia.

 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe