Zawodowi tenisiści trenują na kortach

  • 29.03.2021, 14:30 (aktualizacja 29.03.2021, 14:34)
  • Małgorzata Kryk
Zawodowi tenisiści trenują na kortach
W całej Polsce od soboty (27.03) obowiązują nowe zaostrzone obostrzenia. Zamknięte zostały wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane, a w sklepach wprowadzono nowy limit osób (osoba na 20 metrów kwadratowych). Do 9 kwietnia nie skorzystamy także z salonów kosmetycznych i fryzjerskich. A co z obiektami sportowymi?

W dalszym ciągu baza sportowa dostępna jest tylko dla zawodników licencjonowanych. Natomiast amatorzy niestety nie skorzystają z pływalni, hal sportowych, czy kortów tenisowych. W naszym regionie korty znajdują się w Tomaszowie Lubelskim, Zamościu oraz w innych miejscowościach, gdzie trenowanie tenisa możliwe jest na świeżym powietrzu. Korty tenisowe usytuowane na zewnątrz zostaną otwarte jak tylko zrobi się cieplej, a rząd poluzuje obostrzenia.

Z kolei profesjonale trzy pełnowymiarowe korty mamy na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie dzieci i dorośli mogą szkolić swoje umiejętności pod okiem doświadczonych trenerów w KT Return Zamość. Jednak do dnia 9.04 tenis amatorski pozostaje całkowicie zawieszony, bez względu na rodzaj posiadanej licencji. Tak, więc na zamojskiej hali mogą trenować jedynie zawodnicy będący członkami Kadr Narodowych, Kadr Wojewódzkich oraz zawodnicy posiadający aktualne licencje Polskiego Związku Tenisowego.

Wstrzymana do dnia 9.04 pozostaje także organizacja turniejów: Tenis 10, WTK,OTK i współzawodnictwo w kategoriach młodzieżowych. Dozwolona natomiast jest organizacja i gra w turniejach OTK w kategorii Kobiet i Mężczyzn oraz w turniejach międzynarodowych.

Przypominamy, że wymagane jest bezwzględne przestrzeganie aktualnych procedur i zasad bezpieczeństwa rekomendowanych przez PZT. Między innymi dotyczące liczby osób mogących brać udział w treningu (max. 4 + trener) oraz podstawowych zasad higieny i dystansu społecznego.


Mamy nadzieje, że sytuacja wkrótce się ustabilizuje i 10 kwietnia będziemy mogli wszyscy z radością spotkać się na kortach. 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe