W Horyńcu - Zdroju stadion doczeka się remontu

  • 30.03.2021, 14:14 (aktualizacja 30.03.2021, 14:59)
  • Małgorzata Zaręba
W Horyńcu - Zdroju stadion doczeka się remontu Facebook - KS Zdrój
W powiecie lubaczowskim w Horyńcu - Zdroju wkrótce marzenia o doskonałych warunkach do trenowania piłki nożnej zostaną spełnione. W tym roku rozpocznie się modernizacja stadionu z zapleczem sanitarno– szatniowym.

Horyniec – Zdrój to mała malownicza wieś, położona w województwie podkarpackim, w powiecie lubaczowskim, w gminie Horyniec - Zdrój. Właśnie tu znajdują się największe złoża borowiny i źródła niezwykle cennych wód mineralnych. Miejscowość ta słynie z uzdrowiska, basenu i turystyki. To na Roztoczu można aktywnie spędzić czas i wypocząć

Wkrótce Horyniec – Zdrój ma szansę zasłynąć z osiągnięć sportowych ponieważ niebawem wyremontowany zostanie stadion piłkarski. Warunki sportowe poprawia się nie tylko dla piłkarzy, ale także dla lekkoatletów. Na horynieckim stadionie dotychczas trenowali seniorzy i juniorzy starsi, którzy reprezentowali barwy KS Zdrój. Przy wsparciu gminy od ubiegłego roku działa Gminna Akademia Piłkarska Zdrój, gdzie trenują dzieci w wieku 3-12 roku życia. Wkrótce mali i starsi zawodnicy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności na nowej murawie. W 2019 roku Zarząd Klubu postanowił spełnić marzenia piłkarzy i zrealizować pomysł polepszenia warunków sportowych dla dzieci, młodzieży, dorosłych piłkarzy oraz trenerów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak tylko spełnione będą warunki formalne wykonawca wejdzie na plac budowy. Jakie prace zostaną wykonane na stadionie?
loadingŁaduję odtwarzacz...

W planach jest także remont zaplecza i bazy noclegowej, co poprawi warunki bytowe piłkarzy i umożliwi organizowanie zgrupowań sportowych.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Pomimo niedowierzaniu i wątpliwości wielu ludzi marzenia sportowców niebawem zostaną spełnione. Paweł Maksymiec zdradził na kiedy zaplanowano remont stadionu.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Paweł Maksymiec dodał, że remont stadionu możliwy jest dzięki wsparciu i pomocy Roberta Serkisa, wójta Gminy Horyniec-Zdrój.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Remont stadionu możliwy jest także dzięki zaangażowaniu życzliwych osób.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Gmina Horyniec – Zdrój na modernizację stadionu pozyskała środki finansowe w wysokości dwóch milionów złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

loadingŁaduję odtwarzacz...


W Horyńcu – Zdroju warunki do trenowania na profesjonalnym poziomie już wkrótce zostaną zapewnione wszystkim, którzy będą chcieli podjąć się wyzwania bycia sportowcem.
.

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe