Msza Krzyżma

  • 01.04.2021, 14:59 (aktualizacja 08.04.2021, 12:29)
  • Ewelina Michalska
Msza Krzyżma
Podczas tej Mszy św. błogosławione są oleje używane do posługi sakramentalnej.

W Wielki Czwartek przed południem (01.04) w zamojskiej katedrze sprawowana była Msza Krzyżma, pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Mariana Rojka, który również wygłosił słowo Boże. Ksiądz biskup objaśnił znaczenie tej jedynej w roku Mszy św.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas Mszy Krzyżma ordynariusz diecezji konsekruje krzyżmo oraz pozostałe święte oleje, tj. olej chorych oraz olej katechumenów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W homilii hierarcha zachęcał kapłanów do wzorowania się na św. Józefie. Kapłan powinien mieć w sobie ducha ojcostwa – podkreślił biskup.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Potrzeba nam silnych i odważnych kapłanów, na wzór św. Józefa – zaznaczył pasterz diecezji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W Wielki Czwartek wspominamy ustanowienie sakramentu kapłaństwa i Eucharystii, dlatego jest to święto wszystkich kapłanów. Czego życzy kapłanom ich pasterz?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zazwyczaj podczas uroczystej Mszy Krzyżma gromadzi się wokół Stołu Pańskiego całe duchowieństwo diecezji. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa grono kapłanów było zawężone.

Z całą homilią biskupa Mariana Rojka, wygłoszoną podczas Mszy Krzyżma, mogą Państwo zapoznać się na naszej stronie internetowej w zakładce Najnowsze Audycje.

Ewelina Michalska

Zdjęcia (42)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe