Kapłaństwo - Dar Ojca

  • 01.04.2021, 15:41 (aktualizacja 08.04.2021, 12:30)
  • Ewelina Michalska
Kapłaństwo - Dar Ojca
W Wielki Czwartek swoje święto obchodzą kapłani.

Wielki Czwartek to wspomnienie Ostatniej Wieczerzy, ustanowienia sakramentu Komunii Świętej, a także dzień modlitw za powołania kapłańskie i zakonne. To dzień, w którym świętują kapłani. Podczas sprawowanej przed południem Mszy Krzyżma kapłani diecezjalni wraz ze swoim ordynariuszem odnawiają swoje przyrzeczenia kapłańskie. Zapytaliśmy księży z diecezji zamojsko-lubaczowskiej, czym dla nich jest powołanie do kapłaństwa?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Co jest najważniejsze w kapłaństwie? – na to pytanie odpowiedział pasterz naszej diecezji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W Liście do kapłanów na Wielki Czwartek biskupi polscy przypomnieli, że kapłaństwo jest darem od Boga Ojca a nie własnością. Podziękowali również kapłanom za zaangażowanie w troskę o to, by w czasie pandemii wierni mogli korzystać z najcenniejszego daru, jakim jest Eucharystia oraz z sakramentu pokuty i pojednania.

W dniu święta kapłanów otoczmy ich swoją modlitwą i pamięcią.

Ewelina Michalska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe