Wielki Czwartek w dekanacie Biłgoraj Południe

  • 02.04.2021, 10:55
  • Joanna Ferens
Wielki Czwartek w dekanacie Biłgoraj Południe
Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy (01.04) Triduum Paschalne.

Msza w Wielki Czwartek jest sprawowana na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, podczas której Jezus Chrystus ustanowił w obecności swoich apostołów sakrament Eucharystii i kapłaństwa – mówił proboszcz parafii pw. Św. Michała Archanioła w Soli, ks. Krzysztof Jankowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bez kapłana nie ma Eucharystii – podkreślał w kazaniu ks. Krzysztof Krukowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

O wartości kapłaństwa mówił także wikariusz sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, ks. Łukasz Duda:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wielki Czwartek to również pamiątka ustanowienia sakramentu kapłaństwa, dlatego też w stronę kapłanów popłynęły serdeczne życzenia. Przedstawiciele parafian złożyli życzenia kapłanom, dziękując za ich posługę, dobro i troskę o całą wspólnotę parafialną. Msza Święta zakończyła się uroczystym odśpiewaniem hymnu eucharystycznego „Sław języku tajemnicę” i przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji, zwanej ciemnicą.

Joanna Ferens

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe