W czasie robienia przedświątecznych zakupów zachowajmy ostrożność

  • 02.04.2021, 11:22 (aktualizacja 02.04.2021, 11:28)
  • Małgorzata Kryk
W czasie robienia przedświątecznych zakupów zachowajmy ostrożność
Przed nami okres świąteczny, zatem jak co roku na terenie całej Polski kierowcy mogą spodziewać się policyjnych kontroli drogowych. Jak co roku w czasie świąt największy ruch zauważalny jest w okolicach sklepów i marketów i właśnie w okresie świątecznym towarzyszy nam pospiech i roztargnienie.

Dlatego jako kierowcy powinniśmy zachować ostrożność, a szczególnie dojeżdżając do oznakowanych przejść dla pieszych, bo to właśnie na nich dochodzi do wielu zderzeń drogowych. Inną ważną zasadą jest sygnalizowanie manewrów skręcania czy wyprzedzania.  Dzięki odpowiednio wczesnemu włączaniu kierunkowskazów dajemy innym uczestnikom szansę poznania naszych zamiarów. Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu st. asp. Dorota Krukowska – Bubiło podkreśla, że szczególnie teraz przed świętami, kiedy ruch na drogach jest wzmożony bardzo ważna jest kultura w stosunku do innych użytkowników ruchu

loadingŁaduję odtwarzacz...


Ładna pogoda sprawia, że na drogach przybywa także motocyklistów. St. asp. Dorota Krukowska – Bubiło apeluje aby w czasie świąt uczestnicy ruchu drogowego stosowali się do obowiązujących przepisów.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Święta to także podróże, zatem apelujemy do pasażerów komunikacji miejskiej, a więc do pasażerów autobusów, busów ,czy pociągów uważali na kieszonkowców. Czujność policjantów skupia się teraz głównie na osobach, które nie noszą maseczek, a z okazji na łatwy łup korzystają kieszonkowcy, Podróżując warto dokumenty czy bilety oraz pieniądze przechowywać w wewnętrznych kieszeniach ubrania. Szczególną uwagę podróżni powinni zachować także podczas wsiadania i wysiadania ze środków komunikacji.  Wtedy bowiem podróżni najbardziej narażeni są na kradzież bagażu, portfela, telefonu komórkowego lub innych wartościowych przedmiotów. Oczekując na peronie lub przystanku, należy bacznie zwracać także uwagę na osoby, które nie wzbudzającą naszego zaufania. Aby święta Wielkanocne były radosne i spokojne zadbajmy o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

 

 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe