Wigilia Paschalna w Gminie Biłgoraj

  • 03.04.2021, 22:18
  • Joanna Ferens
Wigilia Paschalna w Gminie Biłgoraj
Liturgia Wigilii Paschalnej to świętowanie największego wydarzenia w dziejach świata – zmartwychwstania Chrystusa. Rozpoczynające się po zmroku obchody należą już liturgicznie do Niedzieli Zmartwychwstania i składają się na nią liturgia światła, Słowa, liturgia chrzcielna i eucharystyczna.

Zmartwychwstanie Chrystusa niesie nam przede wszystkim wielką nadzieję – mówił podczas kazania w sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, ks. dziekan Witold Batycki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po bogatej liturgii Słowa po raz pierwszy po czterdziestodniowym poście śpiewane jest uroczyste Alleluja, które w parafii św. Michała Archanioła w Soli wyśpiewał ks. proboszcz Krzysztof Jankowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Liturgię chrzcielną poprzedziło odśpiewanie Litanii do Wszystkich Świętych. Kapłan poświęcił również wodę chrzcielną, co dokonało się przy włożeniu paschału do naczynia z wodą. Uroczystości Wigilii Paschalnej skończyły się częścią eucharystyczną, Komunią świętą i uroczystym błogosławieństwem, gdzie słowa rozesłania wzbogacone są o dwukrotne Alleluja!

 

Joanna Ferens

Zdjęcia (23)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe